Najlepsi polscy juniorzy na Toya G&CC

10 sierpnia 2010

Już w ten piątek na polu golfowym Toya G&CC koło Wrocławia rozpoczynają się Klubowe Mistrzostwa Polski Juniorów. Do rywalizacji o tytuł Klubowego Mistrza Polski Juniorów staną reprezentacje z całego kraju, w tym broniący tytułu sprzed roku Klub Golfowy Toya.

junior-runda-3-024.jpg

Juniorzy z Wrocławia to bez wątpienia faworyci rozgrywek. Podczas Klubowych Mistrzostw Polski Juniorów w zeszłym sezonie to pomiędzy dwoma wrocławskimi zespołami – KG Toya A (Adrian Meronk i Tomasz Pulsakowski) a KG Toya B (Piotr Ragankiewicz i Mateusz Gradecki) – rozstrzygnęła się walka o pierwsze miejsce na podium. Juniorzy mimo że tak czy tak mieli już zapewnione zwycięstwo wrocławskiego klubu, walczyli ze sobą do ostatniego dołka a o wygranej jednej z drużyn zadecydowała dopiero dogrywka! Ostatecznie mistrzowski tytuł przypadł Pulsakowskiemu i Meronkowi.

W tym roku wrocławianie będą mieli jeszcze jeden atut w ręku – zagrają u siebie. I mimo że pozostali juniorzy również dobrze znają wrocławskie pole, gdyż odbywa się na nim większość obozów juniorskich, to stanąć na przeszkodzie KG Toya będzie bardzo trudno.

3-dniowa rywalizacja rozpocznie się w piątek od rundy stroke play i na podstawie uzyskanych w niej wyników drużyny zostaną podzielone na grupy, w których przez kolejne dwie rundy w match play będą walczyć o poszczególne miejsca w klasyfikacji.

W niedzielę wielki finał, w którym wyłoniona zostanie zwycięska drużyna, jednak juniorzy pozostaną we Wrocławiu nieco dłużej. Już 17 sierpnia rozpoczyna się kolejny ważny dla nich turniej – ostatni w tym sezonie PZGolf Junior Tour, który w tym roku po raz kolejny odbywa się również jako Faldo Series Poland Championship.

Zapraszamy do kibicowania najlepszym polskim juniorom.

Szczegóły dotyczące Klubowych Mistrzostw Polski Juniorów na www.gms.pzgolf.pl