Kadra wróciła z Niemiec

Polska reprezentacja wróciła z rozgrywanego w Niemczech na polu Heddesheim turnieju Harder German Junior Masters. Zawody te rozgrywane są w ramach cyklu The World Junior Golf Series. Wzięło w nich udział 78 młodych zawodników.

meronkkk

Najlepiej podczas całego turnieju spisał się Adrian Meronk, który zakończył zawody z łącznym wynikiem +3. Adrian kolejno uzyskiwał wyniki 70, 74 i 75 tym samym znalazł się na 39. pozycji.

Mateusz Gradecki z rezultatem 14 uderzeń powyżej par znalazł się na 72.pozycji. Mateusz bardzo dobrze rozpoczął zawody. W pierwszej rundzie uzyskał wynik 68 uderzeń, jednak później grał zdecydowanie słabiej – 80 i 82 uderzenia. Na 75.miejscu znalazł się Mateusz Jędrzejczyk. Przez trzy dni zawodów zagrał na +18. Jego kolejne rundy to 78,79 i 77.

Podium na tym turnieju należało do reprezentantów Niemiec. Pierwszą pozycję zdobył wynikiem -11 Sebastian Schwind. Sebastian miał świetną pierwszą rundę, którą zagrał na 65. Taki sam końcowy wynik udało się uzyskać Maximilianowi Rottluffowi, który natomiast zanotował rewelacyjny wynik – 66 uderzeń – ostatniego dnia zawodów. Na trzeciej pozycji znalazł się Yannick Bludau z rezultatem -9.

Wśród dziewcząt triumfatorką została pochodząca z Danii Nicole Broch Larsen. Zakończyła ona zawody z sumą 12 uderzeń poniżej par. Tym samym zwyciężyła ze Szwajcarką Suwannapura (-7) oraz reprezentantką RPA Connie Chen. (-6).