Toya Golf Club Klubowym Mistrzem Polski!

18 lipca 2010

Poznaliśmy dzisiaj Klubowych Mistrzów Polski. Po czterodniowych zmaganiach, zaciętej rywalizacji Toya Golf Club odebrała puchar dla najlepszej drużyny.

krakow

Walka o pierwsze miejsce toczyła się pomiędzy klubami Toya Golf&CC i First Warsaw Golf&CC. Zawodnicy stanęli na wysokości zadania i dostarczyli dzisiaj sporo emocji, gdyż każdy mecz mógł być na wagę złota. Najpierw w pojedynku fouresome stanęli przeciw sobie: Romuald Szałagan i Jarosław Pierzchała oraz Piotr Robełek i Michał Poniż. Mecz zakończył się wynikiem 5&4 dla warszawskiego klubu. Następnie w fourballu zmierzyli się Piotr Ragankiewicz z Tomaszem Pulsakowskim przeciw Andrzejowi Jesionkowi i Kubie Zawadzie. Lepsi okazali się golfiści z wrocławskiego klubu, kończąc mecz 5&4.

Zadecydowały mecze pojedyncze. Mateusz Gradecki wygrał z Sebastianem Musiolikiem 5&4, a Adrian Meronk pokonał Jana Musiolika rezultatem 8&7. Mecz Jana jr Szmidta i Williama Careya zakończył się remisem, gdyż zwycięstwo było już przesądzone. Toya Golf Club pokonała First Warsaw Golf&CC stosunkiem 3,5&1,5.

Po meczu kapitan wrocławskiej drużyny, Jan Szmidt, powiedział: „Nasi zawodnicy robili duży postęp, ciężko przepracowali całą zimę i bardzo solidnie przygotowali się do zawodów. Młodzieży należą się duże gratulacje, bo naprawdę dużo pracy włożyli, aby uzyskać tytuł”.
Pan Jan pytany o pojedynek, którego wrocławska drużyna obawiała się najbardziej stwierdził: „Wychodzimy z założenia, iż nie obawiamy się żadnego meczu , ponieważ jeśli zaczniemy się obawiać to go przegramy. Trzeba walczyć i zawsze wszystkich nastawiamy na to, iż wygramy na pewno”. Jak widać po dzisiejszych rozgrywkach, ta filozofia sprawdza się w pełni.

Drugie miejsce i srebrne medale zdobyła warszawska drużyna.

Walka o trzecią pozycję rozstrzygała się pomiędzy Kraków Valley Golf&CC a Mazury Golf&CC. Punkty dla krakowskiego klubu uzyskali w foursome Paweł Dydyński i Michał Jurkowski oraz w fourballu Ernest Młynarski i Michał Wacławek. Zwycięstwem zakończył się także mecz Aleksa Kleszcza z Janem Sikorą stosunkiem 7&8. Ogólnie pojedynek zakończył się stosunkiem 4&1 dla Kraków Valley Golf&CC i to oni odebrali puchar dla II Wicemistrza Polski.

Następne Klubowe Mistrzostwa Polski będą miały miejsce w zwycięskim klubie – Toya Golf&CC, tam na pewno również czeka nas potężna dawka sportowych emocji.

Wyniki można zobaczyć tutaj