Martyna na prowadzeniu

30 lipca 2010

Martyna Mierzwa nie zawiodła tych, którzy typowali ją na faworytkę Otwartych Mistrzostw Polski Pań, rozpoczętych dzisiaj na polu Lisia Polana. Martyna w pierwszej rundzie zagrała na par pola i tym samym znalazła się na prowadzeniu.

mierzwa-m.jpg

Po piętach depczą jej jednak dwie juniorki: Katarzyna Selwent i Czeszka – Dominika Czudkova. Obydwie zagrały dzisiaj 73 uderzenia.

Martyna Mierzwa trenuje teraz w USA, gdzie studiuje. Nie było jej w Polsce prawie rok, ale twierdzi, iż w kraju gra jej się jak zawsze bardzo dobrze. W tym roku wystąpiła już w kilku turniejach i miała kilka naprawdę imponujących wyników, ale jak sama mówi ćwiczy cały czas. „Trenuję codziennie. Kończę szkołę o 14.00. Potem trenuję na drivingu albo gram na polu i można zauważyć efekty. Uderzam dalej driverem, lepiej gram w sensie strategicznym. Bardzo dobrze puttowałam w Stanach Zjednoczonych – tam były bardzo szybkie greeny, wróciłam do Polski i już tu tak dobrze nie puttuje. Golf jest taki, ze wszystko zmienia się z dnia na dzień i jednego dnia można widzieć zmianę, drugiego już jej nie ma”.

Zapytana o swoją dzisiejsza grę stwierdziła: „Dzisiaj bardzo dobrze uderzałam driverem, przebijałam dziewczyny na każdym dołku. Źle puttowałam natomiast, miałam 35 puttów i nie trafiałam często wedge’ami pod samą flagę”.

Bardzo dobrze grała dziś także Katarzyna Selwent. Miała 3 birdie, dwa bogeye i jednego double’a – w sumie 73 uderzenia, jeden powyżej par. Do 12. dołka Martyna przegrywała z Kasią Selwent czterema uderzeniami . „Kasia bardzo dobrze putto wała, naprawdę grała super” – powiedziała Martyna o swojej partnerce z grupy. 73 uderzenia i jak na razie ex aequo drugą pozycję ma także Czeszka Dominika Czudkova.

Kolejny rezultat – 75 strzałów i czwarta pozycja należy do Dominiki Gradeckiej. Dobrzy rezultat – 77 uderzeń zanotowała dzisiaj Ewa Geritz i w rezultacie znalazła się w pierwszej piątce, pomiędzy samymi juniorkami. Monika Kowalewska, Dominika Antoniszczak, Amanda Majsterek i Oksana Wojtkiewicz są ex aequo na pozycji szóstej z 79 uderzeniami.

Jutro drugi dzień zawodów.

Szczegóły sa na stronie www.gms.pzgolf.pl