Modry Las Choszczno Open 2010

22.400 zł było do wygrania na polu Modry Las w turnieju Choszczno Open. I żaden z zawodowców nie odjechał bez wypłaty! Nagradzano bowiem do dwudziestego miejsca i tyleż zawodowców wzięło udział w zawodach. Towarzyszyło im dziesięciu amatorów.

open

Niewielka frekwencja graczy zawodowych nie świadczyła wcale o niskim poziomie. W czołówce walka trwała do ostatniego dołka. Zwycięzca turnieju Maksymilian Sałuda nie dość, że zwyciężył przewagą 4 uderzeń to jeszcze ustanowił nowy rekord pola.

W drugiej rundzie zagrał 67 uderzeń! „To już nie są żarty” – powiedział dyrektor pola Waldemar Ziemak, „grano przecież z białych tee”. Powiedzmy to dwuznacznie odsuniętych na maxa! Więc pole zyskało dodatkowo prawie 300 metrów na swojej długości. Taki wynik robi już wrażenie.

Po pierwszym dniu rozgrywek prowadził Jakub Ossowski, zagrał całkiem przyzwoity wynik 71 (jeden poniżej para). To on wraz z Maxem i Jackiem Personem grali drugiego dnia w zespole najlepszych. Przed nimi szli Peter Bronson, Mike O’Brien, Arkadiusz Rutkowski.

Wydawało się że 3 uderzenia przewagi w golfie zawodowym to dużo i Peter powinien myśleć raczej co najwyżej o 4 pozycji, jednak doświadczenie i ogranie, a także błędy Kuby i Jacka sprawiły, że ostatecznie Bronson po zagraniu doskonałej drugiej rundy (68) zajął 2 miejsce!

W pierwszej dziesiątce ogólnych wyników dwie pozycje przypadły amatorom, piąty był Daniel Snoey ( R1 74 R2 78 łącznie 152) dziewiąty Mateusz Jędrzejczyk (83;80; 163) Trzecie miejsce wśród amatorów zajął Mateusz Kniaginin (85; 86; 171) zajmując 17 miejsce w klasyfikacji ogólnej.

Zawodom towarzyszył turniej PRO AM w którym pierwsze miejsce zajęła drużyna Petera Bronsona w składzie Janusz Kulig, Krzysztof Zalewski oraz Dorota Zalewska.