Dr Irena Eris Ladies Golf Cup rozstrzygnięty

Dzisiaj panie rozegrały drugą rundę turnieju Dr Irena Eris Ladies Cup i tym samym poznaliśmy zwyciężczynię. Faworytki nie zawiodły i walka o pierwszą pozycję w zawodach była bardzo wyrównana. Triumfatorka mogła być jednak tylko jedna.

eriss

Zwyciężczynią w kategorii brutto została wczorajsza liderka Oksana Wojtkiewicz, która po dwóch dniach uzyskała rezultat 172 uderzeń. „Grałam w tym turnieju po raz drugi, jest to fantastyczna impreza. Cieszę się, że miałam okazję zagrać po raz kolejny. Była wspaniała atmosfera, turniej był rzeczywiście sportowy. Mam nadzieję, że te zawody na dobre wejdą w kalendarz rozgrywek golfowych w Polsce i oby jak najwięcej dziewczyn przyjeżdżało i grało. W przyszłym roku mam zamiar także wystąpić w tym turnieju”, powiedziała Oksana po turnieju. Mimo wygranej Oksana Wojtkiewicz nie była w pełni usatysfakcjonowana swoją grą. „Nie ukrywam, że w swoim klubie zagrałam ostatnio 75 uderzeń, co było moim życiowym wynikiem. Tutaj zagrałam pierwszego dnia 84 uderzenia , drugiego 88 uderzenia i jak to w golfie zawsze mogło być lepiej” – powiedziała.

Dwa uderzenia więcej zanotowała Dorota Kozakiewicz-Lejderman. 176 uderzeń natomiast to rezultat Moniki Kowalewskiej i Karoliny Jaworskiej, jednak to Monika odebrała nagrodę za trzecią pozycję na skutek rozstrzygnięcie przez countback.

W klasyfikacji netto pierwszą pozycję zajęła Ewa Geritz z sumą 158 uderzeń. Sandra Goetz znalazła się na pozycji drugiej z sumą 160 uderzeń. Urszula Hermanowska natomiast uplasowała się na trzeciej lokacie.

Podczas turnieju Dr Irena Eris Ladies Golf Cup prowadzona była także w klasyfikacji stableford netto ¾ hcp w poszczególnych grupach handicapowych. Wśród pań o hcp 0-16 na pierwszym miejscu znalazła się Joanna Meronk (160 uderzeń), druga była Rhea Wiatr, a trzecią pozycję zajęła Karolina Jaworska. Pośród pań z hcp 16,1-26 najlepsza okazała się Beata Stepułajtys. Tuż za nią była Ewa Kozak, a na trzecim miejscu znalazła się Marzena Gradecka. Beata Woronkiewicz tymczasem zajęła pierwsze miejsce w grupie hcp 26,1-36. Barbara Bobińska była druga, a trzecia Urszula Bednarek.

Na polu miały miejsce liczne konkursy – na poszczególnych dołkach Longest Drive i Nearest to the Pin, jeden jednak budził szczególne emocje – Maurice Lacroix Nearest to the Pin, który odbył się tuż po turnieju. W tym pojedynku najbliżej dołka posłała piłkę Ewa Geritz i tym samym zwyciężyła ekskluzywny zegarek firmy Maurice Lacroix. Dzisiaj na pole Mazury Golf &CC przybyło wiele gości, gdyż organizatorzy przygotowali dla nich wiele atrakcji. Pogoda była idealna na golfa, co podkreślały zawodniczki schodząc z pola. Po zawodach panie ustawiły się już tradycyjnie do wspólnego zdjęcia.

Rozdanie nagród odbyło się w Hotelu SPA Dr Irena Eris Wzgórz Dylewskie, który gościł golfistki przez ostatnie dwa dni. Ceremonię poprowadziła Beata Sadowska, a po wręczeni nagród czas umilał paniom Robert Janowski . Na kolejną dawkę takich emocji trzeba poczekać cały rok.