Akademicki Puchar Polski rozstrzygnięty!

W miniony weekend, pomiędzy 21 a 23 maja, na polu golfowym Sand Valley pod Pasłękiem został rozegrany Akademicki Puchar Polski w Golfa 2010. Na turnieju pojawiła się cała czołówka studenckiego golfa oraz wielu adeptów tego sportu, którzy wzięli udział w organizowanej równolegle Akademii Golfa.

ok
Turniej trwał 2 dni i dostarczył uczestnikom oraz obserwatorom wielu emocji. W klasyfikacji strokeplay brutto po pierwszym dniu prowadził Jakub Ufnal, przed Jakubem Paechem i Kamilem Chojnickim. W drugim dniu turnieju większość zawodników zagrała trochę słabiej, jednak zasada ta nie dotyczyła Jana Zawadowskiego i Kamila Chojnickiego. To właśnie między nimi rozegrana została dogrywka. Po niesamowitym i emocjonującym play off wygrał Jan Zawadowski, przed Kamilem Chojnickim. Trzecie miejsce zajęli ex aequo Jakub Paech i Jakub Ufnal.

W klasyfikacji ¾ stableford netto od pierwszego dnia prowadził Kamil Chojnicki i już do końca turnieju nie oddał prowadzenia. Za nim uplasowali się Krzysztof Kazimieruk na miejscu drugim i Jakub Paech na pozycji trzeciej.

W klasyfikacji Zielona Karta rywalizacja o zwycięstwo również trwała do samego końca. Po pierwszym dniu turnieju prowadziła Marta Bułka, przed Pawłem Purwinem i Michałem Kołubcem. W niedzielę świetnie zagrał Michał Kołubiec, jednak zabrakło mu kilku punktów, aby wygrać. Ostatecznie wśród „zielonokartkowców” najlepsza okazała się Marta Bułka. Na drugim miejscu uplasował się Michał Kołubiec, a na trzecim Paweł Purwin.

Zawody były rozgrywane także w klasyfikacji drużynowej. Tu najlepsza okazała się Akademia Leona Koźmińskiego, która pokonała Uniwersytet Ekonomiczny w Poznaniu oraz Uniwersytet Warszawski.

W trakcie turnieju rozegrane zostały również dwa konkursy. W Closest to the pin zwyciężył Kamil Chojnicki, a w Longest Drive Maks Fizek. Równolegle z turniejem odbywała się Akademia Golfa, która zgromadziła 25 uczestników z całej Polski. Dzięki kursom PlayGolf 17 osób spośród uczestników Akademii pozytywnie zdało egzamin na Zieloną Kartę.

Po godzinach uczestnicy Akademickiego Pucharu Polski mieli możliwość zgłębienia tajników gry w pokera, psychologii w sporcie oraz zabawy we wspaniałym gronie. Tegoroczny APP zgromadził 100 uczestników z całej Polski.

Organizatorem imprezy był Akademicki Klub Golfowy oraz Akademicki Związek Sportowy. Turniej sponsorowali: PlayGolf, PlayGolfClub, EA Sports, Pensjonat Megi, Lisner, BestFilm oraz Mental Golf. Imprezie patronowali: Polski Związek Golfa oraz studentnews.pl