Tiger Woods wraca na Masters

19 marca 2010

Decyzja o uczestnictwie najlepszego golfisty w pierwszym w tym roku wielkoszlemowym turnieju obiegła media we wtorek. W oświadczeniu sportowiec oficjalnie potwierdził , że już w kwietniu stanie do rywalizacji o jeden z najważniejszych tytułów w zawodowym golfie.

 tiger

Masters jest dla Tigera znaczący. To właśnie na tym turnieju zdobył on swój pierwszy wielkoszlemowy tytuł, zostając tym samym najmłodszym golfistą, któremu udało się tego dokonać (miał wtedy 21 lat). W sumie Tiger ma na swoim koncie już 4 zwycięstwa w tych prestiżowych zawodach. Po raz ostatni Woods zagrał w październiku w turnieju Australian Masters, w którym zresztą wygrał. Potem osobiste problemy sportowca, zapoczątkowane przez jego tajemniczy wypadek pod własną posiadłością na Florydzie, spowodowały, że Tiger postanowił zrezygnować na jakiś czas z grania w zawodowych turniejach.

„Chociaż wracam do gry, mam jeszcze dużo do zrobienia w swoim życiu osobistym. Kiedy zacząłem myśleć o powrocie, wiedziałem, że najwcześniejszym momentem, w którym mogę to zrobić, będzie Masters”, podał w swoim oświadczeniu Tiger. „Przeszedłem prawie 2-miesięczną terapię i nadal kontynuuję leczenie”, dodał.

Na decyzję Tigera szybko zareagowali jego koledzy z touru i przyjaciele. Tim Finchem, komisarz PGA Tour, mówił dziennikarzom: „On poświecił wiele czasu zarówno na uzdrowienie swojego osobistego życia, jak i na przygotowania do powrotu. Wszyscy życzymy jemu i jego rodzinie wszystkiego najlepszego i cieszymy się, że znowu będzie wśród nas.”

Tiger Woods – fot. Sport/Flash Press Media