Świniarski na prowadzeniu

2 października 2009

Pierwszy dzień PZG Masters za nami, ale co to był za dzień! Pogoda pozostawiała wiele do życzenia: było zimno i momentami padało, mimo to wyniki uzyskane przez zawodników były niezłe, a w przypadku Wojciecha Świniarskiego bardzo dobre.

wojtek
Wojtek Świniarski zagrał dzisiaj 67 uderzeń, 5 poniżej par. Co oznacza, że ponownie pobił swój rekord życiowy (ostatnio udało mu się to podczas finałowego Pro-Amu na Lisiej Polanie, gdzie zagrał 69 strzałów). Dzisiejsza runda Wojtka była nieomal bezbłędna. Na pierwszej dziewiątce miał co prawda jednego bogeya, ale także jedno birdie. Drugie dziewięć dołków w jego wykonaniu było natomiast rewelacyjne – zagrał 5 dołków na birdie i ani jednego bogeya.

Drugą lokatę jak na razie ex aequo zajmują dwaj zawodnicy – Tomasz Pulsakowski oraz Mateusz Gradecki. Obydwaj zagrali na par. 74 uderzenia to wynik Grzegorza Gawrońskiego i Piotra Ragankiewicza.

Niespodzianką jest natomiast rezultat zeszłorocznego zwycięzcy PZG Masters, znajdującego się na pierwszym miejscu w Rankingu PZG – Michała Kasprowicza, a także Adriana Meronka ( który w Rankingu jest drugi). Obydwaj uzyskali dzisiaj 80 uderzeń. Wiadomym jednak jest, iż wynik z pierwszego dnia nie przesądza o niczym. Golfiści mogą podczas kolejnej rundy odrobić straty, czego doskonałym, przykładem może być gra Adriana Meronka, podczas PZGolf Junior Tour Faldo Series, kiedy to w kolejnych dniach turnieju uzyskał wynik 80, a następnie 65 uderzeń.

Z pewnością jednak lider tych rozgrywek ma pewien komfort psychiczny. Wojtek Świniarski ma 13-uderzeniową przewagę do Kasprowicza i Meronka. Wojtek znajduje się na 4. pozycji w Rankingu PZG, ale jeśli zwycięży w tych zawodach będzie mógł awansować na pierwsze miejsce. 13 uderzeń przewagi, jakie dzieli go od Kasprowicza i Meronka pozwala mu na spokojniejsza mniej agresywną grę, podczas gdy jego rywale natomiast, aby wygrać w turnieju, muszą bardziej atakować.

Warto dodać, iż są to ostatnie zawody w sezonie. Większość zawodników ciężko pracowała przez cały rok i na pewno zmęczenie powoli daje się we znaki, a pogoda zadania nie ułatwia.

Wyniki można zobaczyć tutaj.

Szczegóły na stronie www.gms.pzgolf.pl