Znamy mistrzów regionów

14 września 2009

W ten weekend rozegrane zostały Otwarte Mistrzostwa Regionów. Na dwunastu polach zawodnicy rozgrywali dwudniowe turnieje, walcząc o tytuł mistrza poszczególnych obszarów Polski.

meronk

Na Toya Golf&CC golfiści rywalizowali o tytuł Mistrza Dolnego Śląska. Najlepszym zawodnikiem został Adrian Meronk. Pierwszego dnia zagrał 78 i miał trzy uderzenia straty do Mateusza Gradeckiego, który w inauguracyjnej rundzie uzyskał 75 strzałów. Drugi dzień należał zdecydowanie do Adriana, który zagrał 67 i łącznie z sumą 145 uderzeń zwyciężył w zawodach. Warto dodać, iż dzięki wynikowi z drugiej rundy uzyskał handicap dodatni (+0,2). Drugą pozycję zajął Mateusz Gradecki.

W Otwartych Mistrzostwach Warmii i Mazur rozgrywanych na Mazury Golf &CC najlepszy był Kamil Tatarczuk. Rundy zakończone wynikami 76 i 74 dały mu pewne zwycięstwo. Kamil uzyskał przewagę 9-ciu uderzeń nad znajdującym się na drugiej pozycji Cezarym Łosko. Trzeci był Jan Sikorski, z sumą 164 uderzeń.

Walka o mistrza Pomorza toczyła się na dwóch polach – Sierra Golf Club i Postołowo Golf Club. Najlepszym golfistą tego regionu został junior Tomasz Gajewski. Podczas pierwszej rundy zagrał 73 uderzenia, a drugiego 79,w sumie miał 152 uderzenia. Lech Sokołowski znalazł się na drugim miejscu z wynikiem 155 uderzeń.

Golfiści z Pomorza Zachodniego rywalizowali na polach Amber Baltic GC i Modry Las GC. Grzegorz Gawroński okazał się bezkonkurencyjny. Na Amber Baltic zagrał 72 uderzenia, a w Modrym Lesie 78 uderzeń. Łącznie uzyskał wynik 150 uderzeń. Na drugiej lokacie znalazł się Asmus Simons.

Wojciech Świniarski został mistrzem Mazowsza. W Otwartych Mistrzostwach tego regionu, które odbyły się na polu First Warsaw Golf&CC uzyskał wynik 149 uderzeń i zanotował osiem uderzeń przewagi nad znajdującym się na drugim miejscu Janem Zawadowskim.

Otwarte Mistrzostwa Śląska i Ziemi Łódzkiej były rozgrywane w Śląskim Klubie Golfowym. Najlepszym golfistą podczas tych zmagań został Marian Ciaciura, który zagrał 155 uderzeń. Na drugim miejscu znalazł się Jerzy Niemirowicz (159 uderzeń), a na trzecim Wiesław Kapral (160 uderzeń).

Golfiści z Małopolski rozegrali pierwszą rundę na polu Kraków Valley Golf &Country Club, a drugą na Royal Kraków Golf&CC. Ernest Młynarski w pierwszej rundzie zagrał 75 uderzeń i wysunął się na prowadzenie, którego nie pozwolił już sobie odebrać. Drugiego dnia zanotował 74 strzały i łącznie z rezultatem 149 uderzeń znalazł się na pierwszej pozycji. Tomasz Lepka był drugi z wynikiem 154 uderzeń.

W Wielkopolsce golfiści zmagali się na polu Bytkowo GC. Michael Korbiger zagrał dwie bardzo równe rundy po 79 uderzeń i wyprzedził Jakuba Peacha dwoma uderzeniami. Tym samym został on Mistrzem Wielkopolski.

Na Wierzchowiska Golf&CC golfiści walczyli w Otwartych Mistrzostwach Lubelszczyzny. Tomasz Cioczek był bezkonkurencyjny. Pierwszego dnia turnieju przeszedł pole za pomocą 72 uderzeń, a drugiego za pomocą 70. Uzyskał dobry wynik 142 uderzenia i miał bardzo dużą (18-uderzeniową) przewagę nad drugim zawodnikiem – Jarosławem Gładyszem.

Po dwóch dniach niełatwych zmagań poznaliśmy więc najlepszych golfistów poszczególnych regionów. Następne Otwarte Mistrzostwa Regionów czekają nas dopiero za rok.

Wyniki można zobaczyć tutaj