Zmiany w Rankingu PZG

Można powiedzieć, że jesteśmy zdecydowanie za połową sezonu. Jak do tej pory odbyło się już siedem turniejów z cyklu Golf Masters Series, trzy turnieje Pro-Am, a także cztery turnieje z cyklów PZGolf Junior Tour, Mid Am Golf Tour, Ladies Golf Tour, trzy turnieje z serii Senior Golf Tour, a także kilka zmagań pod patronatem PZG. Przyjrzyjmy się więc co słychać w Rankingu PZG.

MICHAL KASPROWICZ
W klasyfikacji mężczyzn prowadzi Michał Kasprowicz z sumą 3102 punktów, zdetronizował on tym samym juniorów, którzy przez długi czas prowadzili w rankingu. Michał Kasprowicz wziął póki co udział w pięciu turniejach klasyfikowanych do Rankingu i za każdym razem plasował się w pierwszej piątce. Zawodnik z Wielkopolskiego Klubu Golfowego ma na swoim koncie 3. zwycięstwa. Był pierwszy w Mistrzostwach Polski Matchplay, za co uzyskał 1000 punktów, zwyciężył również w Mistrzostwach Mid Amatorów oraz w turnieju Deutsche Bank Pro-Am Tour w Wejherowie. Sporo, bo 1146 punktów uzyskał za 5. miejsce na Mistrzostwach Polski Mężczyzn.

Jedynie 80 punktów mniej ma Adrian Meronk, który póki co wziął udział w 9 punktowanych turniejach. W każdych zawodach, w których wystąpił nie zajął niższej niż czwarta pozycja. Adrian trzy razy uplasował się na pierwszej lokacie w turniejach cyklu PZGolf Junior Tour. Dwa razy zanotował drugą lokatę podczas turniejów Deutsche Bank Pro Am Tour we Wrocławiu i w Krakowie. Na Mistrzostwach Polski Mężczyzn był czwarty. Suma 3022 punktów wystarczyła by znalazł się na pierwszej lokacie w klasyfikacji juniorów.

Mateusz Gradecki znajduje się na miejscu trzecim w klasyfikacji głównej mężczyzn. Jego druga lokata podczas Mistrzostw Polski Męzczyzn pozwoliła mu uzyskać 1365 punktów, dzięki czemu awansował w Rankingu. W klasyfikacji juniorów Mateusz Gradecki znajduje się na drugim miejscu.

W klasyfikacji pań prowadzi juniorka z KG Toya – Katarzyna Selwent z sumą 2946 punktów. Wysoką lokatę zawdzięcza przede wszystkim świetnym wynikom w Mistrzostwa Polski Matchplay, gdzie była pierwsza oraz Mistrzostwach Polski Pań, gdzie uplasowała się na drugiej lokacie. Za Katarzyną Selwent z 56 punktami straty znajduje się Karolina Jaworska. Była czwarta na Mistrzostwach Polski Matchplay, druga na Dr Irena Eris Ladies’Golf Cup oraz trzecia podczas Mistrzostw Polski Pań. Trzecia wśród pań jest jak do tej pory Monika Kowalewska, która rewelacyjnie radzi sobie w Ladies Golf Tour – zwyciężyła już w trzech turniejach z tej serii. Dobry rezultat odnotowała także podczas Dr Irena Eris Ladies Golf Cup, gdzie była trzecia oraz na Mistrzostwach Polski Matchplay – druga lokata. Monika Kowalewska ma na swoim koncie 2516 punktów.

Wśród juniorów dominują zawodnicy z KG Toya, jednak różnice pomiędzy poszczególnymi golfistami są na tyle małe, iż każdy kolejny turniej może zmienić klasyfikację. Póki co na pierwszym miejscu jest Adrian Meronk, za nim znajduje Się Mateusz Gradecki. Trzecia lokata należy do Tomka Pulsakowskiego. Tomek w tym sezonie zanotował dwa zwycięstwa w turniejach wliczanych do rankingu PZG. Był pierwszy na Deutsche Bank Pro Am Tour na KG Toya oraz pierwszy na Mistrzostwach Polski Juniorów. Wysoką, bo trzecią, pozycję zajął również podczas Mistrzostw Polski Mężczyzn.

Wśród seniorów pierwsze miejsce nadal zajmuje Jan Musiolik, który zajął najwyższą lokatę podczas Mistrzostw Polski Seniorów, za co otrzymał 573 punkty. Pan Jan triumfował także w jednym turnieju z cyklu Druk-Flex Senior Golf Tour. Drugą lokatę wśród seniorów z sumą 1063 punktów zajmuje Paweł Grzelak, który również zwyciężył w jednym z turniejów Druk-Flex Senior Golf Tour. Był także piąty podczas Mistrzostw Polski Seniorów. Mirosław Reda spadł na trzecią pozycję, ale biorąc pod uwagę, iż wystąpił on tylko w trzech punktowanych do Rankingu turniejach można powiedzieć, że ma bardzo dobry wynik. Pan Mirosław był między innymi siódmy podczas Mistrzostw Polski Seniorów.

U pań seniorek na pierwszej lokacie znajduje się Elżbieta Górska, która wyprzedziła Elżbietę Panas sumą 363 punktów. Pani Górska najwięcej punktów uzyskała podczas Mistrzostw Polski Pań, na których zajęła 9. lokatę. Elżbieta Panas natomiast najwięcej punktów zdobyła podczas Mistrzostw Polski Matchplay. Dobrze poradziła sobie także na Dr Irena Eris Ladies Golf Cup (miejsce 7) oraz na jednym z turniejów cyklu Ladies Golf Tour, gdzie uplasowała się na 4. miejscu. Trzecia wśród pań seniorek jest Brygida Morańska z suma 1 500 punktów.

Michał Kasprowicz bezapelacyjnie triumfuje w klasyfikacji Mid Amatorów. Znajdujący się na drugiej pozycji Michał Poniż ma do niego 1372 punkty straty. Trzeci jest Lech Sokołowski z sumą 1730 punktów.

Wśród pań Mid-Am na czele rankingu jest niezmiennie Dorota Kozakiewicz Lejderman. Pani Dorota najwięcej punktów zanotowała dzięki występowi w Mistrzostwach Polski Matchplay oraz w Dr Irena Eris Ladies’ Golf Cup. Druga jest Ewa Geritz z 30 punktami straty do Pani Doroty. Beatą Szmidt jak na razie jest na trzeciej lokacie.

W klasyfikacji 19-34 nie zaszło zbyt wiele zmian. Nadal na pierwszej lokacie znajduje się Wojciech Świniarski. Do swoich osiągnięć w tym sezonie dodał czwartą lokatę na Deutsche Bank Pro Am Tour w Wejherowie oraz siódmą podczas Mistrzostw Polski Mężczyzn. Druga pozycja należy do Moniki Kowalewskiej, a trzecia do Oksany Wojtkiewicz, która awansowała uzyskując ą siódmą lokatę na Mistrzostwach Polski Pań.

Przed nami jeszcze kilka turniejów więc sytuacja w każdej klasyfikacji zmieni się prawdopodobnie jeszcze nie raz. Zapraszamy do śledzenia zmagań.