Rywalizacja klubowa juniorów na Lisiej Polanie

5 sierpnia 2009

Juniorzy zakończyli już pierwszą rundę Polish Club Junior Championship na Lisiej Polanie. Dziś młodzi golfiści rywalizowali w mieszanych grupach w systemie stroke play. Zsumowane wyniki poszczególnych zawodników z klubu składają się na łączny wynik drużyny. Na podstawie dzisiejszych rezultatów drużyny z poszczególnych klubów zostały przydzielone do odpowiednich grup, w których będą walczyć o poszczególne miejsca w klasyfikacji.

juniorzy

Pogoda dopisała, a deszcz spadł dopiero po tym jak golfiści zakończyli dzisiejszą rozgrywkę. Najlepszy wynik uzyskał Tomek Pulsakowski – 70 uderzeń. Drugi wynik dzisiejszego dnia 73 strzały zdobył Mateusz Gradecki, a trzeci Piotr Ragankiewicz (75 uderzeń).
Jak widać po wynikach najlepiej w rundzie stroke play poradzili się juniorzy z KG Toya. Dlatego też aż trzy drużyny (A,B,C) z wrocławskiego klubu znalazły się w pierwszej czwórce.

Dobrze poradzili sobie także juniorzy z Binowo Park GC: Jędrzej Gąsienica -Ciułacz i Robert Nowosad. Obydwoje zagrali 77 uderzeń i z sumą 154 uderzeń zakwalifikowali się do pierwszej czwórki i mogą walczyć o zwycięstwo.

Bywało jednak dramatycznie. Drużyna z klubu Mazury Golf&CC (Karolina Jaworska i Kamil Tatarczuk) uzyskała identyczny rezultat jak drużyna C z Toya Golf&CC (Jan Szmidt jr i Jan Szałagan). O zwycięstwie według regulaminu decydował najniższy wynik indywidualny. Jednak w tym przypadku zapis ten nie mógł przynieść rozstrzygnięcia, ponieważ zawodnicy z wrocławskiego i mazurskiego klubu uzyskali identyczne rezultaty. O zwycięstwie zadecydował więc countback zawodników z najniższymi wynikami. Tym samym na czwartym miejscu znalazła się drużyna z KG Toya a na piątym grupa z Mazur.

Pełne wyniki i informacje znajdują się na stronie www.gms.pzgolf.pl