Drużynowe Mistrzostwa Europy Seniorów zakończone

Zakończyły się Drużynowe Mistrzostwa Europy Seniorów. Najlepszą drużyną okazała się reprezentacja Anglii, która w finale grupy A pokonała seniorów ze Szwecji w stosunku 3-2. Na trzecim miejscu znaleźłi się Irlandczycy, którzy wygrali z Włochami 4-1.

Polska reprezentacja znalazła się na czwartym miejscu w grupie C i zajęła ostatecznie 20, przedostatnie miejsce w mistrzostwach. Wyprzedziliśmy drużynę Luksemburga, z którą wygraliśmy w pojedynku matchplay 5 do 0. W ostatnim finałowym meczu grupy C graliśmy z reprezentacją Grecji. Ten pojedynek zakończył się zwycięstwem Greków 4 do 1. W pojedynku fouresome Paweł Grzelak i Krzysztof Piskorski zostali pokonani przez Georgiosa Aronisa i Georgiosa Pothosa w stosunku 4&3. Swoje mecze zremisowali Jan Musiolik z Epaminondasem Drakotosem oraz Leszek Sykut z Georgiosem Vafeiadisem, notabene trzecim zawodnikiem tegorocznych Indywidualnych Mistrzostw Europy Seniorów.

Ryszard Sobiesiek uległ Stefanosowi Vafiadisowi 5&4. Wiesław Kapral przegrał swój mecz z Nikosem Gerosthathopoulosem 7&6.

W grupie C najlepsza okazała się drużyna z Austrii.

Był to pierwszy start naszych seniorów w tak poważnych drużynowych zawodach zagranicznych. Zajęte miejsce odzwierciedla siłę naszego golfa seniorskiego, zresztą suma handicapów naszych zawodników była najwyższa ze wszystkich startujących w turnieju drużyn. Warto wiedzieć, że zawodnicy pokryli z własnych środków wszystkie koszty wyjazdu i pobytu na zawodach, łącznie ze strojami reprezentacyjnymi. PZG pokrył jedynie wpisową opłatę turniejową. Turniej był dość wyczerpujący – 5 dni gry to dla seniorów dość duża dawka golfa, pole wymagające, a rywale z krajów o długich tradycjach golfowych. Można powiedzieć, że w tym wypadku chodziło o spełnienie idei olimpijskiej barona Pierre’a de Coubertin – najważniejszy był udział i zaakcentowanie, że w Polsce mamy również seniorów na przyzwoitym poziomie. Mamy nadzieję, że w kolejnych latach będzie lepiej. Dziękujemy seniorom za waleczność i sportową walkę do końca.