Druga runda zakończona

1 sierpnia 2009

Bez większych niespodzianek zakończyła się druga runda rozgrywanego na polu Binowo Park GC turnieju golfowego dla pań – Polish Ladies’ Amateur Open. Na prowadzeniu jest w dalszym ciągu obrończyni tytułu sprzed roku – Martyna Mierzwa.

marti.jpg

Martyna po wczorajszej bardzo udanej rundzie, w której zagrała na -6, dziś uzyskała wynik +2 i utrzymała dużą, bo aż 8-uderzeniową przewagę nad kolejną zawodniczką w klasyfikacji – juniorką Katarzyną Selwent. Młoda golfistka z KG Toya dziś podobnie jak dzień wcześniej zagrała na 2 powyżej par.

Po pierwszej dziewiątce Martyna była na +3, zaliczając 5 bogeyów i 2 birdie. Druga połowa wypadła lepiej – młoda golfistka z Panorama GC grała równo, na dołku nr 14 par uzyskując birdie.

Trzeci rezultat dzisiejszego dnia należy do kolejnej juniorki, tym razem z Mazury G&CC – Karoliny Jaworskiej – która po dwóch równych rundach – 80 uderzeń – plasuje się na miejscu czwartym ex aquo razem z Amandą Majsterek. Na trzecim miejscu w klasyfikacji generalnej znalazła się Dominika Gradecka.

Juniorki podczas dzisiejszej rundy potwierdziły ponownie swoją dominację w rywalizacji pań. W pierwszej piątce jest ich aż cztery.

Dzisiaj panie miały przed sobą nie lada wyzwanie. Musiały zmierzyć się bowiem nie tylko z binowskim polem, ale również z własną odpornością fizyczną. Upał towarzyszył golfistkom praktycznie od początku dnia.

Jutro wielki finał, w którym rozstrzygnie się, komu przypadnie tytuł Międzynarodowej Mistrzyni Polski Kobiet. Pozycja Martyny jest w zasadzie niezagrożona, jednak nie mniej interesująca może okazać się walka o kolejne pozycje w turnieju.

Zapraszamy do śledzenia zmagań.

Więcej informacji, tee times na stronie www.gms.pzgolf.pl