Rusza Dr Irena Eris Ladies’ Golf Cup

19 czerwca 2009

Już dziś, 19 czerwca, rozpoczyna się pierwsza runda turnieju Dr Irena Eris Ladies’ Golf Cup. Na pole golfowe Mazury G&CC przyjechały golfistki z całego kraju, by uczestniczyć w dwudniowej rywalizacji.

Wczoraj golfistki rozegrały rundę treningową, dziś startuje pierwsza runda. Pierwsze panie stanęły na tee o 9.30 rano. Ostatnie grupy rozpoczną grę o 12.00.

drirenaerisgolf.jpg

Rywalizacja przebiega w formacie strokeplay brutto. Zawodniczka z najlepszym rezultatem po dwóch rundach otrzyma tytuł Mistrzyni Turnieju Dr Irena Eris Ladies’ Golf Cup oraz inne, cenne nagrody. Jedną z nich jest podwójne zaproszenie na finał Deutsche Bank Ladies’ Swiss Open – jednego z najpopularniejszych międzynarodowych turniejów golfowych dla pań z cyklu Ladies European Tour (LET).

Uhonorowane zostaną również dwie pozostałe zawodniczki w kategorii brutto, trzy najlepsze golfistki w klasyfikacji Stableford netto każdej z trzech grup handicapowych (0-16; 16,1-26,0; 26,1-36).

W sobotę w trakcie finałowej rundy niemal na każdym dołku odbędą się konkursy Nearest to the Pin, Hole in One i Longest Drive, w których do wygrania są dodatkowe nagrody. Od 12.30 startuje Klinika Golfa dla gości turnieju.

O 20.00 w Hotelu SPA Dr Irena Eris Wzgórza Dylewskie rozpocznie się natomiast uroczystość wręczenia nagród połączona z wieczornym bankietem.

Wyniki Irena Eris Ladies ‘Golf Cup liczą się do Polskiego Rankingu Golfowego prowadzonego przez Polski Związek Golfa (kategoria 3).