Pulsakowski wygrywa w dogrywce

28 czerwca 2009

Tomasz Pulsakowski z klubu Toya Golf Club zwyciężył w XV Mistrzostwach Polski Juniorów. Tomek zagrał fantastyczną czwartą rundę, kończąc ją z wynikiem -1 (71) i tym samym zrównał się wynikowo z Adrianem Meronkiem, który zakończył dzisiejszą rundę z wynikiem 76. O triumfie miała decydować dogrywka.
juniorzy

Pulsakowski pokonał Adriana na pierwszym dołku dogrywki uzyskując par do bogeya Adriana Meronka. Na trzecim miejscu uplasowało się dwóch zawodników Zieliński i Gradecki, jednak tytuł drugiego Wicemistrza Polski zdobył Zieliński, o czym zadecydował ostatni dołek w systemie countback.

W kategorii juniorów kobiet rywalizacja była równie zacięta. Zwyciężyła Katarzyna Selwent z Wrocławia pokonując jednym uderzeniem Karolinę Jaworską z Mazur. Na trzecim miejscu uplasowała się Dominika Antoniszczak po wspaniałej trzeciej rundzie, zakończonej życiowym wynikiem 79 uderzeń.

Wśród juniorów młodszych nie miał sobie równych Jakub Szyja, który oprócz pucharu otrzymał zaproszenie do gry z Gary Playerem, który będzie gościł w Choszcznie w przyszłym tygodniu. Pogoda była niezła, poziom zawodów jest coraz wyższy, a już za dwa tygodnie nasi juniorzy wystąpią w Drużynowych Mistrzostwach Europy Juniorów.