Gala Golfa

W sobotę, po drugim dniu rozgrywek Polish Matchplay Championship, w domku klubowym Lisia Polana odbyła się oficjalna uroczystość wręczenia nagród dla najlepszych w Rankingu PZG 2008. Gala miała miejsce po raz czwarty. Na Lisiej Polanie zebrali się zawodnicy i goście, aby jeszcze raz przypomnieć sobie tych, którzy w minionym sezonie uzyskali najlepsze wyniki.

gala

Galę poprowadził Krzysztof Materna wraz z prezesem Polskiego Związku Golfa Piotrem Mondalskim. Puchary zostały przyznane tym, którzy w roku 2008 zwyciężyli w poszczególnych kategoriach wiekowych.

W minionym roku golfiści mieli więcej możliwości do zdobycia cennych punktów rankingowych. Gracze mogli wziąć udział w 9 turniejach mistrzowskich, pięciu turniejach z cyklu Pro-Am, ośmiu rozgrywkach PZGolf Junior Tour, 10 zawodach z serii Mid Amateur Golf, siedmiu turniejach Senior Golf Tour, a także w Dr Irena Eris Ladies Cup .

Pierwszą kategorią, w której wręczano nagrody był Ranking Juniorów.
Trzecią lokatę zajął Konrad Stępień. Do jego sporych sukcesów z zeszłego roku należy drugie miejsce na Mistrzostwach Polski Matchplay i na zawodach Armada Deutsche Bank Pro-Am Tour w Częstochowie. Drugi w Rankingu Juniorów był Adrian Meronk , który w zeszłym roku był między innymi trzeci podczas Międzynarodowych Mistrzostw Polski Mężczyzn. Pierwsze miejsce wśród juniorów zdobyła Martyna Mierzwa, której w sezonie 2008 udało się, wśród wielu innych zwycięstw, zatriumfować podczas Mistrzostw Polski Kobiet.

Kolejną kategorią, w której poznaliśmy nagrodzonych była klasyfikacja 19-34.
Na trzecim miejscu znalazł się Jacek Person, który zwyciężył podczas finałowego turnieju z cyklu Armada Deutsche Bank Pro-Am Tour w Warszawie. Drugą lokatę zajął Łukasz Wilk, zdobywca czwartej pozycji podczas Mistrzostw Polski Mężczyzn, a także zwycięzca Pro-Am Tour w Częstochowie. Najlepszy w tej kategorii okazał się Michał Kasprowicz, zwycięzca Mistrzostw Polski Matchplay, Pro-Amu we Wrocławiu i na Sierra Golf Club.

Kolejną klasyfikacją był Ranking Mid-Am Pań. Beata Szmidt uplasowała się na trzecim miejscu. Zawodniczka była czwarta ma Mistrzostwach Polski Matchplay i dziewiąta podczas Mistrzostw Polski Pań. Drugie miejsce przypadło w udziale Małgorzacie Brodowskiej, drugiej podczas Mistrzostw Polski Mid Amatorów. W rankingu pań mid-am zwyciężyła Ewa Geritz. Do triumfu w rankingu na pewno przysłużyła się druga lokata podczas Dr Irena Eris Ladies Golf Cup.

Wśród Mid Amatorów Panów trzecią pozycję na podium wywalczył Michał Poniż, który bardzo dobrze radził sobie na cyklu Oracle Sun Mid Amteur Golf Tour. Wyprzedził go Timothy Hyland, który zajął m.in. drugą lokatę na Mistrzostwach Polski Mid Amatorów. Pierwszy w Rankingu Mid-Amatorów był Roman Glebko, który na Mistrzostwach Polski Mężczyzn zajął piątą lokatę.

Wśród seniorek nagrodę za trzecie miejsce otrzymała Anja Muddemann, która często, i z niemałymi sukcesami, startowała w Senior Golf Tour i Oracle Sun Mid Amteur Golf Tour. Drugą lokatę zajęła Brygida Morańska, której do zwycięstwa w tej kategorii zabrakło 98 punktów. Pierwsze miejsce jednak należało do Anny Rydzkowskiej, która również zajęła 9. lokatę w Rankingu PZG Pań.

Wśród seniorów to Antoni Wierciński dostał puchar za trzecie miejsca. Sporo punktów rankingowych zdobył zwłaszcza pod koniec sezonu na turniejach PZG Masters i Pro-Am Championship. Drugi w rankingu seniorów był Paweł Grzelak, zwycięzca zeszłorocznego turnieju Mistrzostw Polski Seniorów. Puchar z pierwsze miejsce otrzymał Jan Musiolik, który trzykrotnie triumfował w cyklu Senior Golf Tour, a podczas Mistrzostw Polski Seniorów znalazł się na drugiej lokacie.

Na koniec gali wręczono puchary za dwie, chyba najbardziej prestiżowe kategorie – Ranking Pań i Panów. Wśród kobiet trzecie miejsce zajęła Małgorzata Brodowska, drugie Ewa Geritz, a pierwsze – bezapelacyjnie – Martyna Mierzwa.
Puchar za trzecie miejsce w Rankingu Mężczyzn otrzymał Łukasz Wilk, drugi był Adrian Meronk, a pierwszy Michał Kasprowicz.

Wszystkim nagrodzonym serdecznie gratulujemy.

Nagrody za Ranking PZG 2008 rozdane. Zawodnicy jednak nie mają chwili oddechu, walczą już o kolejne punkty w turniejach, po to, aby na wiosnę przyszłego roku odebrać puchary za Ranking PZG 2009. Życzymy im wielu sukcesów.