Szansa na Ricoh Women’s British Open

7 kwietnia 2009

Marieke Nivard, 18-letnia zawodniczka z Holandii stoi właśnie przed ogromną szansą. Otrzymała zaproszenie na Final Qualifying, dzięki czemu może zakwalifikować się do Ricoh Women’s British Open, wielkoszlemowego turnieju dla kobiet.

Marieke

Marieke Nivard otrzymała wyróżnienie jako zwyciężczyni zmagań 2008 Duke of York Young Champions Trophy. Jeśli powiedzie jej się w kwalifikacjach, będzie miała możliwość wystartowania obok najlepszych golfistek, takich jak: Lorena Ochoa, Paula Creamer, Michelle Wie czy Laura Davies.

„Nie mogę uwierzyć w swoje szczęście” – skomentowała Nivard. Fakt, że jeszcze dziesięć lat temu golf nie należał do jej hobby, gdyż był dla niej zbyt monotonny. Jednak niezwykły talent Nivard szybko dał o sobie znać. Dostała się do kadry juniorów i od tego czasu golf stał się jej pasją i jak sama mówi: „Gra w golfa jest jedyną rzeczą, którą chcę robić”.

Duke of York tak skomentował to wydarzenie: „Jestem usatysfakcjonowany, że Marieke otrzymała zaproszenie na Foinal Qualifying. Jest to kolejny krok w sukcesie mojego turnieju i zawodniczek, które biorą w nim udział. Kiedy powstał turniej, niemal 10 lat temu, nie spodziewaliśmy się, iż odniesie on taki sukces. Życzymy Marieke powodzenia”.