Rusza PlayGolf Tour i PlayGolf Advanced

Wczoraj, na polu Toya Golf Club pod Wrocławiem, odbyły się pierwsze turnieje z cyklu PlayGolf Tour i PlayGolf Advanced. Zawody cieszyły się dużą frekwencją, a pogoda sprzyjała rozgrywkom. Silny wiatr utrudniał grę, dzień był jednak słoneczny.

pg

Cykl PlayGolf Advanced wygrał Grzegorz Szymanik z rezultatem 44 punktów Stableford netto. Pan Grzegorz już w zeszłym roku notował bardzo dobre wyniki podczas zawodów Play Golf Tour i zwyciężył w klasyfikacji generalnej 2008. Drugą lokatę zajął Piotr Klimko z wynikiem 38 punktów. Trzeci był Marcin Dudziński, który uzyskał taką samą ilość punktów co Klimko, jednak o kolejności klasyfikacji zadecydował count back.

Grzegorz Szymanik przyznał, że w golfa gra od czterech lat „Pierwszy raz byłem na polu, ponieważ zaprosili mnie znajomi i pokazali kilka uderzeń. Tak się zaczęło. Grałem przede wszystkim na polach w Czechach, gdyż są bliżej mojego miejsca zamieszkania. Za każdym razem jednak jak jestem w większym mieście w Polsce staram się tak wszystko ułożyć, aby wygospodarować jeden dzień na golfa. W zasadzie grałem już na prawie każdym polu w Polsce. Do pełnego kompletu została mi Rosa i Krakow Valley.”

Na pytanie, za co najbardziej lubi golfa odpowiedział: „Za spokój. To fantastyczne uczucie przejść się po polu, niezależnie czy gra się samemu czy w grupie. Inną rzeczą jest koncentracja, możliwość obcowania z naturą, to jest naprawdę świetny sport.”

Nieco później zakończył się pierwszy turniej z cyklu PlayGolf Tour. Stanęło do niego 32 zawodników. Zwyciężył Jacek Bliski z rezultatem 34 punktów stableford netto. Paweł Kubicki zanotował jedynie jeden punkt starty do lidera. Trzeci był Dariusz Michalik z rezultatem 31 punktów. Atmosfera jak za każdym razem podczas turniejów z tej serii była bardzo przyjazna. Golfiści z uśmiechem schodzili z pola i w domku klubowym analizowali swoją grę.

Kolejny turniej z cyklu PlayGolf Tour odbędzie się 9 maja w Słubice Golf Club, natomiast następne zawody dla bardziej zaawansowanych golfistów ( hcp 36- 24) – PlayGolf Advanced odbędą się 23 maja w Tokary Golf Club.

Organizatorzy turnieju dziękują zarządowi pola Toya Golf Club za przygotowanie pola i możliwość zorganizowania zawodów.