Sukcesy Daniela za oceanem

17 października 2008

Daniel Snoey, członek Kadry Narodowej Juniorów, po udanym sezonie w Polsce osiąga kolejne sukcesy w Stanach Zjednoczonych.

W mijającym tygodniu wygrał lokalne rozgrywki Class 3A Greater ST. Helens League na Tri-Mountain Golf Course, a jego osiągnięcia opisywane były na łamach Columbian.com

Daniel SnoeyW drugiej finałowej rundzie turnieju zagrał birdie na szóstym, siódmym, ósmym i dziewiątym dołku i pozwolił rywalom, by stoczyli między sobą walkę o drugie miejsce. Tego dnia zagrał 69 uderzeń i wraz z rezultatem z pierwszej rundy – 70 uderzeń – zakończył rozgrywki na pierwszym miejscu w wynikiem 5 poniżej par, i trzema uderzeniami przewagi nad pozostałymi graczami.

„To zwycięstwo jest dla mnie naprawdę ważne. W zeszłym roku nie wykazałem się zbytnio. Te zawody są ważną częścią mojej szkolnej golfowej kariery, przede mną jeszcze jeden rok w szkole średniej tak więc mam nadzieje, że zdobędę dwa tytuły pod rząd” mówił Daniel. W zeszłym roku był czwarty, w rozgrywanych wiosną tego roku zawodach stanowych również był tuż za podium. „Te doświadczenia wiele mnie nauczyły” dodał siedemnastolatek. Pierwsze miejsce w rozgrywkach gwarantuje mu udział w turnieju stanowym wiosną 2009.

Grając w tym roku w Polsce Daniel Snoey został Wicemistrzem Polski Juniorów, tuż za Robinem Kokocińskim, w Pro-Amie w Międzyzdrojach zajął szóstą pozycję, a w Polish Open był pierwszym wśród amatorów. Brał również udział w eliminacjach do Drużynowych Mistrzostw Europy Juniorów na Słowacji, gdzie uzyskał najlepszy wynik wśród polskich juniorów. Dobrze spisał się również podczas European Boys Team Championship na Słowenii.

Gratulujemy udanego sezonu!