Gotowi do startu

2 października 2008

Już jutro startuje ostatni w tym sezonie turniej mistrzowski – PZG Masters. Na polu Toya Golf & Country Club pod Wrocławiem zobaczymy, oprócz liderów Rankingu PZG: Michała Kasprowicza i Martyny Mierzwy, pozostałych ponad 90 graczy, którzy zakwalifikowali się do rozgrywek na podstawie uzyskanych w tym roku wyników. Kilku z nich ma jeszcze szanse wyprzedzić prowadzących w klasyfikacjach graczy.

Martyna Mierzwa

Wśród mężczyzn może być to Konrad Stępień, który do Kasprowicza traci niewiele ponad 600 punktów. W podobnej sytuacji jest będący obecnie na trzeciej pozycji Łukasz Wilk, a dalej także Jacek Person czy junior Adrian Meronk. Martyna Mierzwa ma ponad 900 punktów przewagi na drugą w klasyfikacji Ewą Geritz i ponad 1000 na trzecią Beatą Szmidt.

W samym turnieju można się jednak spodziewać niespodzianek. Być może tytuł sprzed roku obronić zdoła Tomasz Pulsakowski? W niezłej formie, zwłaszcza pod koniec sezonu są także inni juniorzy: Mateusz Gradecki czy Tomasz Lepka. Czy pokonają faworytów turnieju: Kasprowicza, Wilka, Persona? Przekonamy się już w niedzielę.

Golfiści rozegrają 3 rundy stroke play, 18 dołków każdego dnia. Livescoring oraz wyniki i relacje z kolejnych rund dostępne są na stronie www.gms.pzgolf.pl

Dziś na Toyi było wietrznie, ale na szczęście nie padało. Podobna pogoda ma utrzymać się do końca tygodnia.