PlayGolf Tour dla zaawansowanych

22 sierpnia 2008

Przez ostatnie kilka miesięcy seria turniejów PlayGolf Tour zgromadziła już ponad setkę początkujących golfistów. Jedynym warunkiem, jaki muszą oni spełnić by wziąć udział w turniejach jest posiadanie Zielonej Karty. W luźniej i przyjaznej atmosferze, z odrobiną sportowej rywalizacji, mogą doskonalić swoje umiejętności i oswajać z polem.

Play Golf Tour 5

Jak dotąd odbyło się 5 turniejów z cyklu PlayGolf Tour, dwa wciąż przed nami. Zawodnicy grają 9 dołków w systemie shotgun (rozpoczynają grę na różnych dołkach w tym samym momencie). Punkty przyznawane są w systemie stableford – liczone są uderzenia w stosunku do para dołka, a w zależności od wyniku otrzymuje się punkty. Dotychczasowy rekordzista Mirosław Winiarski, startujący w Binowie zdobył ich 34. Apetyty rosną i na lepsze wyniki i dodatkowe wyzwania.

Jak się bowiem okazuje, nie tylko zupełnie początkującym golfistom spodobała się idea gry w bezstresowej, przyjaznej atmosferze. Dla tych, którzy oprócz Zielonej Karty posiadają także kartę HCP i pierwsze kroki na polu oraz w rozgrywkach mają już za sobą 30 sierpnia w Modrym Lesie w Choszcznie zorganizowany zostanie turniej PlayGolf Tour Advanced. Tak więc poprzeczka idzie w górę. Głównie ze względu na to, iż w przeciwieństwie do stałego cyklu PlayGolf Tour turniej rozegrany zostanie na 18 dołkach. Z pewnością przyda się lepsze przygotowanie kondycyjne i spora motywacja.

Dodatkowo rozgrywki zostaną zarejestrowane w systemie Eagle, co pozwoli golfistom na poprawienie swoich handicapów. Posiadacze Zielonych Kart, którzy startują z HCP 54, będą mogli przekonać się czy grają lepiej już po pierwszej rundzie.

Zapraszamy!

Regulamin PlayGolf Tour Advanced

Informacje www.playgolf.pl