Kto pojedzie na Florydę?

19 sierpnia 2008

W najbliższy czwartek na polu Binowo Park GC rozpocznie się finał cyklu Polish Golfers Championship. Polska edycja eliminacji do Mistrzostw Świata organizowana jest po raz dziewiąty. Z roku na rok rośnie popularność rozgrywek oraz liczba zainteresowanych. W tym sezonie ich uczestnicy od inauguracji rozgrywek, która miała miejsce 18 maja, wzięli udział w 10 turniejach. Gracze, którzy zajęli trzy pierwsze miejsca w każdej z 6 kategorii hendicapowych, mieli szansę zakwalifikowania się do finału.

PGC

Wyniki poszczególnych rozgrywek Polish Golfers Championship można znaleźć tutaj.

Do finału w Binowie zakwalifikowało się ponad 200 zawodników. Będą oni walczyć o prawo startu w World Golfers Championship, które odbędą się w tym roku na polu Mission Inn Golf Resort na Florydzie. Historia tych rozgrywek sięga 1995 roku. Pięć lat później wzięła w nich udział pierwsza polska drużyna.

Według regulaminu w światowym finale Polskę reprezentować mogą zwycięzcy każdej kategorii hendicapowej. Zawodnicy, począwszy od czwartku, rozegrają trzy rundy stroke play. Ich zmagania można śledzić na stronie www.golfpgc.pl