Zamknij wyszukiwarkę
Zaloguj się
Zaloguj się do konta golfisty

Jak grali na Polonia Cup?

W sobotę zakończył się turniej o jednej z najdłuższych tradycji w Polsce – XIII PZU POLONIA CUP pod patronatem Marszałka Województwa Zachodniopomorskiego. Do Amber Baltic Golf Club zjechało ponad 140 zawodników z Polski i z innych krajów, aby przez trzy dni turnieju walczyć o najwyższe trofeum. Pomimo bardzo niekorzystnych prognoz pogoda sprzyjała uczestnikom przez wszystkie dni turnieju.

Martyna Mierzwa

Po pierwszej rundzie prowadzenie objął Grzegorz Gawroński z Amber Baltic Golf Club ze świetnym wynikiem 68 (-4), za nim uplasował się Michał Kasprowicz (Toya GC) z wyniki 69 uderzeń (-3), a na kolejnych miejscach Mateusz Szmit ( ABGC), Łukasz Wilk ( Kraków Valley), Jakub Żelazny i Andrzej Stasiak. Wśród pań prowadziła Martyna Mierzwa- 73 uderzenia, drugie miejsce zajmowała Katarzyna Kaźmierczyk – 81 uderzeń, trzecie – Janina Ziob – 86 uderzeń

Druga runda nie przyniosła zmian w klasyfikacji generalnej, faworyci natomiast grali równo i pozostali na swoich czołowych pozycjach. Na pierwszym miejscu pozostał Grzegorz Gawroński (73 w drugiej rundzie), drugie utrzymał Michał Kasprowicz, na trzecie natomiast wysunął się Łukasz Wilk. W kategorii pań, podobnie jak u panów faworytka utrzymała pierwszą pozycję, a klasyfikacja na czołowych miejscach była następująca: Martyna Mierzwa (86 uderzeń), Katarzyna Kaźmierczyk (84 uderzenia) natomiast na 3 miejsce awansowała Irena Kokocińska z wynikiem 96 uderzeń.

Do rundy finałowej zakwalifikowało się 81 panów i 13 pań.

Zwycięzcą XII PZU POLONIA CUP został Grzegorz Gawroński z 211 uderzeniami (-5), drugie miejsce zajął Michał Kasprowicz (213), trzecie – Łukasz Wilk (219).

W kategorii pań zwyciężyła Martyna Mierzwa (240), za nią uplasowała się Katarzyna Kaźmierczyk (256), trzecie miejsce zajęła Janina Ziob (269).

Kategorię netto panów wygrał Dariusz Tomaszewski (-6), wśród pań tryumfowała Iza Stańczak (+5). Organizatorzy zapewnili także wiele nagród dodatkowych – najlepszym zawodnikiem Polonii został Andrzej Stasiak (USA).

Wszystkie wyniki klasyfikacji netto i brutto znajdą Państwo tutaj.