Polacy bez szans

4 lipca 2008

Wczoraj rozegrano pierwsze rundy matchplay podczas Drużynowych Mistrzostw Europy Amatorów. Drużyny grały w 3 grupach według wcześniej uzyskanych wyników. Polska musiała zmierzyć się ze Szwajcarią i Islandią, a jutro czeka nas ostatni mecz z Estonią. Z tej grupy punktowane miejsce może zająć tylko jeden kraj. Niestety wiadomości, jakie napływają z Turynu, gdzie odbywa się turniej, są dość przykre i nie pozostawiają nam cienia nadziei.

Polish Golf Team

 

Pierwszy matchplay, jaki nasi reprezentanci rozegrali z drużyną Szwajcarii, zakończył się ich porażką 0-5.

Najdłużej szansę na wygranie swojego meczu miał Daniel Snoey. Ostatecznie przegrał ze Szwajcarem Stevenem Rojasem 3/1. W drugim meczu z Islandią, który zakończył się przed chwilą wynik naszego teamu był podobny. Również tutaj najbardziej wyrównaną walkę stoczył Snoey przegrywając na ostatnim dołku ze Stefanem Mar Stefanssonem.

Wielką niespodzianką wczorajszego dnia jest odpadnięcie faworytów – w ćwierćfinałowym meczu. Szkocja, która po dwóch rundach strokeplay była wyraźnym liderem, została wyeliminowana przez Francję (2,5/4,5). Będący na drugim dotąd miejscu Szwedzi przegrali natomiast z siódmą w klasyfikacji Irlandią (1,5/5,5). W półfinałach Francja zmierzy się z Anglią, Niemcy z Irlandią, Holandia z Danią a Austria z Portugalią.