Druga szansa

7 lipca 2008

Już jutro na słoweńskim Bled GC rozpocznie się turniej Drużynowych Mistrzostw Europy Juniorów. Wśród 20 drużyn reprezentujących kraje Starego Kontynentu będzie polski team, w składzie którego zagrają: Mateusz Jędrzejczyk, Adrian Meronk, Tomasz Pulsakowski, Daniel Snoey, Konrad Stępień, Michał Wacławek oraz Steven Janicki jako kapitan. W Bled jest z naszą drużyną trener kadry narodowej – Mike O’Brien.

Polish Golf Team

Nasi zawodnicy dopiero co zakończyli zmagania we włoskim Turynie, a już zaczynają grę w kolejnych rozgrywkach. Przedostatnie miejsce w Drużynowych Mistrzostwach Europy Amatorów, nie jest z pewnością osiągnięciem, na jakie wszyscy liczyli, ale nowe wyzwanie juniorzy mają okazję potraktować jako nową szansę.

Wczoraj i dziś w Bled odbywały się rundy treningowe. We wtorek i w środę przewidywane są rundy strokeplay w mieszanych narodowo grupach. Następnie aż do soboty juniorzy rozgrywać będą mecze we „flightach”, do których zostaną zakwalifikowani na podstawie wyników z wtorku i środy. Dwa pierwsze składać się będą z 8 najlepszych drużyn, ostatni z 4, które wypadły najgorzej w strokeplay. System wyłaniania zwycięzcy przypomina więc format, w jakim grała nasza reprezentacja w Turynie. Miejmy nadzieję, że tym razem młodzi zawodnicy będą mieli więcej szczęścia, a my powodów do zadowolenia.

Trzymamy kciuki!

Tutaj będzie można od jutra śledzić livescoring.