Juniorzy grali na Kraków Valley

Na polu Kraków Valley Golf & Country Club w miniony weekend odbyły się aż dwa turnieje: Armada Deutsche Bank Pro-Am Tour oraz PZGolf Junior Tour. Niektórzy z juniorów wzięli udział w Pro-Amie. Najlepszy wśród nich, Michał Wacławek z podkrakowskiego klubu, zajął 12. miejsce ex equo z pro Janem Lubienieckim uzyskując w dwóch rundach identyczny wynik 81. Kolejny w klasyfikacji był Mateusz Gradecki z klubu Toya, który podczas Pro-Amu zajął 16 miejsce ex equo z Denisem Heithem i Maxem Sałudą. Mateusz również grał bardzo równo i po pierwszej i drugiej rundzie był na 83. Jego klubowy kolega Adrian Meronk, zajął 22. pozycję z rezultatami 86 i 83.

Adrian Meronk

W niedzielę juniorzy rozegrali rundę w ramach PZGolf Junior Tour. Tym razem Gradecki był przed Wacławkiem. Pierwsza dziewiątkę zagrał dość równo, większość uderzeń były na par, miał też 2 bogey’e. Druga dziewiątka była bardziej zróżnicowana: dwa birdie, cztery bogey’e i jeden double bogey. 6 powyżej par to ostateczny wynik, który dał Mateuszowi pierwsze miejsce. Wacławek, choć na trzecim dołku zagrał eagle’a, popełnił wczoraj sporo błędów. Zanotował w sumie 80 uderzeń, 8 powyżej par. Martin Sedlaczek, zajął trzecie miejsce z wynikiem 9 powyżej par. Tomek Pulsakowski, zwycięzca ostatniego PZGolf Junior Tour uplasował się na 5. miejscu ex equo z Adrianem Meronkiem. Obaj uzyskali wynik 12 powyżej par. Piotr Ragankiewicz był 11 (93). Najlepsze juniorki to Blanka Zając (97), Kasia Selwent (97), Dominika Gradecka (97) i Karolina Schneider (109). Martyna Mierzwa brała w tym czasie udział w turnieju dr Irena Eris Ladies Golf Cup na polu w Naterkach, gdzie zwyciężyła w kategorii stroke play brutto z wynikiem 83.

Już za tydzień kolejny sprawdzian dla juniorów – w Binowo Park Golf Club w ramach Golf Masters Series odbędzie się 3-dniowy turniej Polish Junior Championship.