Odszedł Theodore Robinson

13 marca 2008

Sahalee Country ClubTheodore G. Robinson, były prezes American Society of Golf Course Architects, po ponad 10 miesiącach ciężkiej walki z rakiem trzustki, zmarł w swoim domu w Kalifornii. Miał 84 lata.

 

 

 

Jego kariera architektoniczna trwała przez ponad pięć dekad. Był autorem około 160 projektów pól, które zostały zrealizowane w Stanach, Meksyku, Japonii, Korei, Indonezji i na Hawajach. Za swoją pracę mianowany został „Królem Wodnych Pejzaży”, ponieważ wprowadził wodę, jako ważną przeszkodę w przestrzeni pola. Uważał, że rzeki oraz jeziora to naturalne wyzwanie dla golfisty, a putting greeny mają dzięki nim ciekawszy charakter.

 

 

 

W swojej pracy dostrzegał przeciętnych ludzi, którzy przychodzą na pole. Dlatego chciał tworzyć takie resorty, które byłyby nie tylko wyzwaniem, ale pozwalały również czerpać z gry ogromną radość.

 

 

 

Jego pola znajdowały się niejednokrotnie na szczytach najlepszych w Stanach, według rankingów Golf Digest. Jego ulubionym dziełem było pole Sahalee Country Club, uważane za jedno ze stu najlepszych na świecie.

 

 

 

Steve Forrest, prezes ASGCA, powiedział: „Jego praca przez ponad 50 lat była esencją sztuki. To prawdziwy pionier architektury pól golfowych. Jego unikalne projekty ustaliły standardy, których do dziś trzymają się inni architekci”.

 

foto: www.condenaststore.com