BNP Paribas Private Bank Corporate Pro-Am

Zakończył się BNP Paribas Private Banking Longest Golf Weekend. Impreza rozgrywana pod patronatem Polskiego Związku Golfa obfitowała w mnóstwo emocji sportowych. Już po raz siódmy na terenie Akademii Golfa Mazury Golf & Country Club odbyły się oficjalne Mistrzostwa Polski Longest Drive. Równolegle, na głównym polu MG&CC odbywał się 3 dniowy turniej Corporate Pro – Am w niezwykle atrakcyjnej formule. Przez dwa dni gracze rywalizowali w klasyfikacji firmowej (w każdej drużynie był jeden Pro i trzech graczy amatorów) a w niedzielę rozgrywana była runda finałowa turnieju zaliczana do klasyfikacji indywidualnej.

Pogoda pokrzyżowała trochę szyki i w niedzielę swój turniej dokończyli jedynie zawodnicy z grupy handikapowej 20,1 – 36, rywalizujący w systemie Stableford, ¾ handikapu. Zwycięzcą został Tomasz Przybysz przed Wojciechem Burdzym i Łukaszem Jurą.

Zwycięzcą najbardziej prestiżowej klasyfikacji profesjonalistów turnieju BNP Paribas Corporate Pro-Am – został Peter Bronson, uzyskując 139 uderzeń. Drugie miejsce zajął Martyn Proctor (143),a trzecie Marcin Stelmasiak (154). Do ostatecznej klasyfikacji zaliczono jedynie wyniki pierwszych dwóch dni. Peter zrewanżował się za ubiegłoroczne trzecie miejsce, prowadząc tym razem od początku turnieju (69, 70), aż do pierwszych grzmotów nadchodzącej burzy. Drugie miejsce utrzymywał cały czas Martyn (73, 70), nie dając się zbliżyć , nawet na chwilę ubiegłorocznemu vice mistrzowi – Marcinowi (75,79)

Wśród najlepszych amatorów (grupa handikapowa 0 -20,0) najlepszą grą popisał się Jacek Person, który po dwóch rundach uzyskał rezultat 156 uderzeń brutto. Tylko jedno uderzenie gorzej zagrał Witek Sikora (155). Trzecie miejsce zajął Włodek Stańczak (160). W klasyfikacji strokeplay netto zwyciężył Romuald Centkowski (144), przed Piotrem Ostaszewskim ( 148) i Sławkiem Hruboniem ( 149).

Format Stableford był podstawą klasyfikacji drużynowej firm. Do wyniku liczyły się najlepsze dwa wyniki netto na każdym dołku. Spośród siedemnastu zgłoszonych drużyn, po dwóch dniach zmagań zwyciężyła drużyna Gazety Wyborczej, prowadzona przez amatora Grzesia Zielińskiego (173). Druga był ekipa Janka Lubienieckiego –  Alpi Wood Innovation (162), a trzecia tylko o punkt gorsza drużyna Prokom Software z Peterem Bronsonem w składzie.

W sobotę odbyły się finały VII OTWARTYCH Mistrzostw Polski Longest Drive. W klasyfikacji Open prym wiedli gracze zawodowi. Walka o tytuł Mistrza Polski była niezwykle zacięta i zwycięzcę od trzeciego miejsca dzieliły tylko 2 metry. Ostatecznie pierwsza trójka pokryła się dokładnie z wynikami turnieju pro-am. Mistrzem Polski został Peter Bronson, który uderzył piłkę na 292 metry Drugi był , gorszy o metr Martyn Proctor, a trzeci , również krótszy o kolejny metr – Marcin Stelmasiak.

Wśród amatorów zwyciężył Witek Sikora (284), przed Remigiuszem Woronkiewiczem (275) i Romkiem Centkowskim ( 277). Mistrzem Polski seniorów został Romuald Bentkowski a najlepszą wśród kobiet Karolina Jaworska (202 metry). Rywalizację wśród juniorów starszych wygrał Grzegorz Zieliński, a wśród juniorów młodszych (do 14 lat) Kamil Tatarczuk.

Wszyscy gracze stworzyli doskonałą atmosferę zawodów, dodatkowo wzmocnioną przez sponsorów imprezy, BNP Paribas Private Banking i Otard.