Zamknij wyszukiwarkę
Zaloguj się
Zaloguj się do konta golfisty

Polak na III miejscu w Taylor Woodrow Junior at Magnolia Landing

Mateusz Jędrzejczyk – dzięki rewelacyjnej grze w dwóch ostatnich rundach – zajął trzecie miejsce w turnieju Taylor Woodrow Junior, rozgrywanym na Florydzie na polu klubu golfowego Magnolia Landing. Zwycięzcą został Amerykanin Andrew Colvin, który w finale zagrał 64 uderzenia (-8), tym samym ustanawiając swój życiowy rekord.

Turniej organizowany przez AJGA (American Junior Golf Association) rozgrywany był na 54 dołkach (trzy rundy) z udziałem 84 graczy. Wśród zawodników znalazł się też najlepszy polski junior – Mateusz Jędrzejczyk. Pierwszej rundy nie mógł zaliczyć do najlepszych w swoim życiu – 18 dołków pokonał 76 uderzeniami i zajmował 33 pozycję. Drugiego dnia turnieju na dziewięciu dołkach zagrał birdie, a na dołku nr 5 eagle, kończąc rundę z wynikiem o 10 uderzeń niższym (66) i awansował aż na 9 miejsce. Runda finałowa to dalszy ciąg rewelacyjnej formy Mateusza, która przyniosła kolejnego eagle’a (na ostatnim dołku), poprawę wyniku (65 uderzeń, 7 poniżej par) i awans o 6 oczek – na trzeci stopień podium. Wynik 16-letniego Polaka w całym turnieju to 207 uderzeń (9 poniżej par).

Zawody na Florydzie wygrał Amerykanin, Andrew Colvin, który zagrał 7 uderzeń mniej niż Mateusz a ostatniego dnia ustanowił swój życiowy rekord – 64 uderzenia (8 poniżej par). Drugi najlepszy zawodnik uzyskał wynik tylko o 2 uderzenia lepszy od Polaka, grając odpowiednio 69-70-66.

Wśród juniorek triumfowała Doris Chen, która w finałowej rundzie uzyskała wynik 66 uderzenia co ostatecznie dało jej rezultat 214 (-2) po wszystkich trzech rundach.