Zamknij wyszukiwarkę
Zaloguj się
Zaloguj się do konta golfisty

Wywalczyli 10. miejsce w RPA

Zakończył się turniej World Golfers Championship w Kwa Zulu-Natal w RPA. Zawodnicy rozegrali cztery rundy w sześciu grupach handicapowych. Prowadzono klasyfikację indywidualną i drużynową. Polska – jako jeden z 17 zespołów – zajęła 10. miejsce, z rezultatem 1494 uderzenia.
Nasza reprezentacja, w składzie: Maksymilian Sałuda, Marek Góra, Katarzyna Kaźmierczyk, Dorota Jankowska, Dariusz Studziński, Bogdan Witkowski w zmaganiach zespołowych zajęla 10. miejsce, z rezultatem 1494 uderzenia (400, 397, 347, 350).

W najniższej kategorii HCP 0-5 zwyciężył Czech Tomas Malec, uzyskując 289 uderzeń. Maks Sałuda, który po trzech rundach był pierwszy, ostatecznie uplasował się na 4. pozycji z wynikiem 294 uderzenia.

W kolejnej kategorii (HCP 6-10) triumfował C.Y. Eng z Malezji. Marek Góra znalazł się na 10. miejscu z rezultatem 302 uderzenia, ze stratą 21 do lidera.

Katarzyna Kaźmierczyk startowała w grupie HCP 11-15 i zajęła 8. pozycję, kończąc turniej z rezultatem 298 uderzeń. Pierwsza lokata w tej klasyfikacji należy do Alexandra Petrova z Rosji.

Wśród graczy z HCP 16-20 zwycięstwo odniósł Miroslav Cuda z Czech, uzyskując łącznie znakomity wynik 280 uderzeń. Dorota Jankowska uplasowała się na 8. miejscu z rezultatem 302 uderzenia.

Reprezentujący Polskę w grupie HCP 20-25, Dariusz Studziński był 12., uzyskując 312 uderzeń. Triumfował natomiast Philipp Pilz z Niemiec z wynikiem 281 uderzeń.

W klasyfikacji zawodników z najwyższym HCP 26-30 zwyciężył Per Lennartsson ze Szwecji. Nasz reprezentant – Bogdan Witkowski był 16.

Prowadzono jeszcze jedną klasyfikację – World Golfers Invitational – dla specjalnych gości, również w tych samych kategoriach handicapowych. W kategorii 5-10 na 2. miejscu znalazł się Robert Rozmus, a na 11. Sławek Piński. W następnej grupie (11-15) Jan Szmidt zajął 5. lokatę. Wśród graczy z HCP 16-20 Beata Szmidt była na 10., Maciej Guzowski na 14., a Kazimierz Nikiel na 17. miejscu. Natomiast w grupie z handicapami 21-25 Ewa Mokrzycka uplasowała się na pozycji 9. Zbigniew Hans na 11., a Krzysztof Materna na 12.