„Borsuk” najlepszy na Florydzie

20 listopada 2006

Mateusz Jędrzejczyk wygrał turniej Optimist International Tournament of Champions rozgrywany po raz drugi na PGA National Resort & Spa w Palm Beach Gardens na Florydzie. Turniej zaliczany jest do rankingów: Junior Golf Scoreboard i Golfweek.

W turnieju wzięło udział 98 zaproszonych juniorów i juniorek z 10 krajów, w tym wielu zawodników z pierwszej setki rankingu Golfweek.

Po pierwszym dniu w kategorii 14-15 lat (w której grał Mateusz) prowadził Amerykanin Church Waesche z wynikiem trzy poniżej par (69), tuż za nim znajdował się jego rodak Curtis Thompson z wynikiem równym par (72). Mateusz był siódmy z wynikiem 75 uderzeń (+3). Drugi dzień dla większości zawodników okazał się gorszy. Nikt z liderów pierwszej rundy nie był w stanie zagrać nawet blisko par pola. Sytuację natomiast wykorzystał nasz najlepszy junior, zaczynając dzień trzema birdie na czterech pierwszych dołkach. Ostatnią „dziewiątkę” grał niemal bezbłędnie robiąc dwa birdie i tylko jednego bogey’a.

Kończąc drugą rundę turnieju z wynikiem -3 (69) a cały turniej 144 uderzeniami (równo z par) „Borsuk” zdeklasował przeciwników wyprzedzając drugiego John’a Varlo aż pięcioma uderzeniami. Trzeci był lider pierwszego dnia – Church Waesche, który na zagranie drugiej rundy potrzebował aż 81 uderzeń.

W kategorii 16-18 lat, z takim samym wynikiem co Mateusz, wygrał Amerykanin Nathan Sutherland. Wśród juniorek najlepsza okazała się Maria Ronderos z wynikiem +9 (153).

Turnieje golfowe dla młodzieży, wspierane przez organizację Optimist International, rozgrywane są od 1978 roku i niejednokrotnie były ważnym szczeblem w karierze takich golfistów, jak: Phil Mickelson, Ernie Els, Davis Love III, Tiger Woods, Michelle McGann czy Nancy Lopez.

Najważniejszy turniej rozgrywany jest od 1996 roku pod nazwą „The Optimist”, zawsze w tym samym miejscu – w PGA National Resort & Spa in Palm Beach Gardens na Florydzie.

Od 2005 roku pod auspicjami Optimist International rozgrywane są zawody „Optimist International Tournament of Champions” i przeznaczone są dla uczestników programu Optimist Junior Golf oraz innych młodych (14-18 lat) i utalentowanych golfistów i golfistek z całego świata.