Golfiści na rzecz Fundacji „Mimo Wszystko”

Podczas rundy treningowej turnieju XELION POLISH OPEN (13 września) odbyła się specjalna, charytatywna impreza – turniej „Pro-Am”, z którego dochód został przekazany na rzecz Fundacji Anny Dymnej „Mimo Wszystko”. W klasyfikacji „Pro” triumfował Amerykanin Peter Bronson – zwycięzca ubiegłorocznego Polish Open. Zawody zorganizował Polski Związek Golfa oraz Kraków Valley Golf & Country Club.

W turniej „Pro-Am”, rozgrywanym na 18-dołkowym polu golfowym Kraków Valley Golf & Country Club, udział wzięło 39 graczy – 26 amatorów i 13 zawodowych golfistów, zakwalifikowanych do turnieju głównego. Każda drużyna składała się z jednego zawodnika pro i dwóch amatorów. Charytatywny „Pro-Am” był turniejem wyłącznie na zaproszenia.

W najważniejsze kategorii – „Pro” – nagrodzono trzech najlepszych graczy. Triumfował Peter Bronson z wynikiem 73 uderzeń (1 powyżej par). Taki sam wynik uzyskał Anglik Simon Butts, ale o zwycięstwie zadecydowało 9 ostatnich dołków, a te lepiej zagrał Amerykanin. Na trzecim miejscu uplasował się Christoper Trunzer z Niemiec – zagrał 3 uderzenia więcej (76).

W klasyfikacji drużynowej najlepiej spisał się team: Simon Butts, Andrzej Miękus oraz Mateusz Mondalski, zdobywając w sumie 75 punktów.

Nagrodzono także najlepszych amatorów, których wyniki liczone były w formacie Stableford netto 3/4 handikapu. Pierwsze dwa miejsca zajęli reprezentanci gospodarzy turnieju Xelion Polish Open – Łukasz Wilk (I miejsce) oraz Krzysztof Kołpa (II miejsce). Na trzecim uplasował się Andrzej Miękus z Mazury Golf & Country Club.

Zaraz po turnieju „Pro-Am”, a w trakcie uroczystego otwarcia Xelion Polish Open w Sali Kominkowej hotelu Villa Pacoldi, odbyła się się ceremonia wręczenia nagród oraz przekazania przychodu z turnieju na ręce Prezesa Fundacji „Mimo Wszystko” Anny Dymnej. Czek na ponad 5 tysięcy złotych wręczyła przedstwicielka Kraków Valley Golf & Country Club, Katarzyna Pluta.