Finał Lexus Polish Golfers Championship

28 sierpnia 2006

Na polu golfowym Binowo Park koło Szczecina zakończył się finałowy turniej Lexus Polish Golfers Championship 2006. Wzięli w nim udział najlepsi zawodnicy sześciu turniejów kwalifikacyjnych. Znamy więc już reprezentację Polski na turnieju World Golfers Championship, który rozegrany zostanie w Republice Południowej Afryki.

Na polu golfowym Binowo Park koło Szczecina zakończył się finałowy turniej Lexus Polish Golfers Championship 2006. Wzięło w nim udział blisko 150 zawodników – najlepszych golfistów sześciu turniejów kwalifikacyjnych, rozegranych na sześciu polach golfowych: w Binowie, Wejherowie, Częstochowie, Krakowie, Warszawie i Poznaniu. W sobotę (26 sierpnia) poznaliśmy zwycięzców wszystkich sześciu grup handicapowych. Reprezentować oni będą Polskę na turnieju World Golfers Championship, który rozegrany zostanie w listopadzie w Republice Południowej Afryki.

Turniej był niezwykle emocjonujący, a o zwycięstwie często decydowały ostatnie dołki lub wręcz dogrywki.

W najlepszej grupie handicapowej HCP 0-5 pierwsze miejsce zajął, faworyzowany od samego początku turnieju, zawodnik Binowo Park Golf Club – Maksymilian Sałuda (219 uderzeń). Na swój sukces musiał cieżko pracować. Po dwóch dniach był na prowadzeniu, ale jego przewaga był nieznaczna – od drugiego zawodnika – Michała Krogulca dzieliły go zaledwie dwa uderzenia, trzy od Łukasza Wilka. W finałowej rundzie, po dołku nr 14 Maks Sałuda spadł na drugie miejsce – Łukasz wyprzedził go o jedno uderzenie. Maks nie dawał za wygraną. Skupiony i spokojny, wykazał się dużym doświadczeniem i odpornością psychiczną. Zwyciężył. Drugie miejsce zajął Łukasz Wilk z Kraków Valley G&CC (221), na trzecim znalazł się Michał Krogulec z wynikiem 225 uderzeń.

W grupie HCP 6-10 wygrał, prowadzący od samego początku turnieju, Marek Góra (213) z klubu Binowo Park GC przed klubowym kolegą Marcinem Dziemianko (215) i Henrykiem Konopko (217) z Tokary Golf Club.

W grupie HCP 11-15 po pasjonującej dogrywce wygrała Katarzyna Kaźmierczyk z Klubu Golfowego Toya (214) przed Kazimierzem Mendakiem z Binowa (214) i Sławomirem Pawlińskim z Tokary Golf Club (222).

W grupie HCP 16-20 wygrała Dorota Jankowska z Binowa (218). Na kolejnych dwóch stopniach podium  znaleźli się: Zbigniew Folta z Sierra GC (219) i Piotr Jędrzejczyk (225) z Tokary Golf Club.

W grupie HCP 21-25 triumfował Dariusz Studziński z Tokary Golf Club (213) przed Jarosławem Sienkiewiczem (217) z Binowo Park Golf Club i Andrzejem Zawadzkim (220) z Amber Balic Golf Club.

W grupie z najwyższymi handicapami: HCP 26-36 na pierwszym miejscu uplasował się Bogdan Witkowski (223) z klubu Binowo Park Golf Club. Drugi był Andrzej Lipiński (227) z Bytkowo Golf Club, a na trzecie miejce wywalczył Piotr Iwaniuk (228) z First Warsaw Golf&CC.

Równolegle rozgrywana była kategoria Celebrities, w której wystartowali Andrzej Strzelecki, Krzysztof Materna, Robert Rozmus, Tadeusz Drozda i Mikołaj Grabowski. Również w tej kategorii dwudniowa rywalizacja była bardzo dramatyczna. Po dwóch rundach aktor Robert Rozmus i Mikołaj Grabowski (Dyrektor Teatru Starego z Krakowa) mieli taki sam wynik 154 uderzeń. O zwycięstwie musiała zadecydować dogrywka, w której wygrał Robert Rozmus. On również pojedzie do RPA na turniej World Golfers Invitational. Trzecie miejsce z wynikiem 164 uderzeń zajął Krzysztof Materna.

źródło – Binowo Park