Oracle Mid Amateur Golf Tour

W ostatni weekend w Paczółtowicach i Konopiskach odbyły się kolejne zawody z serii Oracle Mid Amateur Golf Tour. Po ostatnich upalnych dniach golfiści z radością przywitali lekkie ochłodzenie, choć narzekali na silny wiatr, który stanowił nie małą przeszkodą w uzyskaniu dobrych wyników.

Pierwszego dnia gracze rywalizowali na polu Kraków Valley & Country Club w Paczółtowicach. Wśród kobiet pierwsze miejsce zajęła Mira Kisielewska (99), drugie Grażyna Walos (100), trzecie Marzena Gradecka (106). Wśród panów w czołówce znaleźli się Czesi. Pierwsze miejsce zajął Michał Kaczmarik (82), drugie Otakar Kozubik (85), a trzecie Jarosław Dostalek (85). Po emocjonującej rundzie, w willi Pacoldi, odbyło się spotkanie integracyjne, podczas którego można było skosztować wyśmienitej Miodówki Gajowego.

Następnego dnia zawodnicy stawili się na polu Rosa w Konopiskach. Brygida Morańska w turnieju serii Oracle Mid Amateur Golf Tour grała po raz pierwszy i od razu – z wynikiem 96 uderzeń – sięgnęła po zwycięstwo. Drugie miejsce zajęła Ewa Fober (99), a na trzeciej pozycji uplasowała się Mira Kisielewska (102). Mężczyźni wiedli zacięty bój, z którego zwycięsko wyszedł – z wynikiem 78 uderzeń – Otokar Kozubik. Wielką i jednocześnie miłą niespodzianką było drugie miejsce Krzysztofa Gradeckiego (80). O trzecim miejscu zadecydował wynik drugiej dziewiątki. Tym sposobem Michała Kaczmarika (zwycięzcę z Krakowa) pokonał Andrzej Jesionek (81). Godne odnotowania jest to, że w Konopiskach pobity został rekord frekwencji tej serii. Sklasyfikowano 73 zawodniczki i zawodników.

Przed turniejem Masters odbędą się jeszcze tylko dwa turnieje podstawowej serii – 29 i 30 lipca na wspaniałych polach Sierra i Postołowo.