Volvo Masters Amateur 2006 – inauguracja

10 czerwca na polu golfowym Kraków Valley Golf & Country Club w Paczółtowicach odbyły się zawody inaugurujące II polską edycję jednego z najbardziej prestiżowych amatorskich turniejów golfowych na świecie – Volvo Masters Amateur. W zawodach udział wzięło 93 graczy.

W kategorii brutto najlepszym zawodnikiem okazał się Jan Kaliński, z wynikiem 85 uderzeń. Tuż za nim, drugie miejsce zajął zeszłoroczny zwycięzca cyklu – Michał Poniż, z wynikiem 86. Miejsce trzecie przypadło Łukaszowi Wilkowi z wynikiem 88 uderzeń. W klasyfikacji netto zwyciężył Piotr Beczała (70). Na drugim miejscu uplasował się Jacek Kisielewski (71), trzeci był Krzysztof Zabielski (71).

Wśród kobiet, zwyciężczynią tegorocznych eliminacji w kategorii brutto została Joanna Janiszewska, z wynikiem 101 uderzeń. Drugie i trzecie miejsce przypadło odpowiednio – Elżbiecie Panas (104) oraz Katarzynie Kazimierczyk (105).

W kategorii juniorów, pierwsze miejsce zajęła Laura Kulisiewicz z wynikiem 102 uderzeń (brutto).

W trakcie trwania zawodów przygotowano również pokazy gry profesjonalistów – Skin Game, a także mini turniej golfowy dla początkujących adeptów tej dyscypliny sportu.

Finałowa rozgrywka o tytuł mistrza tegorocznego Volvo Masters Amateur Polish Edition odbędzie się 17 września w Warszawie. Zwycięzcy polskiej edycji Volvo Masters Amateur będą reprezentować nasz kraj podczas światowego finału w Hiszpanii.

Każdego roku, zwycięzcy serii z poszczególnych krajów spotykają się w hiszpańskiej Andaluzji, aby walczyć o tytuł najlepszego z najlepszych. Rok temu, po raz pierwszy, w wielkim finale wziął udział najlepszy golfista Volvo Masters Amateur Polish Edition 2005 – Michał Poniż.

W tym roku po raz pierwszy nasz kraj w wielkim Volvo Masters Word Final będą reprezentować także panie.