Liderzy Cisco Polskiego Rankingu Golfowego 2006

8 maja 2006

Po rozegraniu dwóch turniejów zaliczanych do klasyfikacji Cisco Polskiego Rankingu Golfowego 2006, liderami rankingu są dwaj juniorzy – Max Sałuda i Mateusz Jędrzejczyk z identyczną sumą 1235 punktów.

Po rozegraniu dwóch turniejów (SAP Puchar Polski i Armada/Deutsche Bank Pro-Am Tour Toya Golf Club), zaliczanych do klasyfikacji Cisco Polskiego Rankingu Golfowego 2006, liderami rankingu są dwaj juniorzy – Max Sałuda i Mateusz Jędrzejczyk z identyczną sumą 1235 punktów. Trzecią pozycję zajmuje także młody zawodnik, należący do kadry juniorów PZG, Jakub Peach (858 pkt.). Do liderów traci 377 punktów, natomiast od kolejnego gracza sklasyfikowanego w rankingu – Michała Kasprowicza (838 pkt.) lepszy jest zaledwie o 20 pkt.

Triumfator ubiegłorocznego rankingu, Piotr Robełek zdobył do tej pory 701 punktów i zajmuje 6 lokatę. Pierwszą dziesiątkę zamyka Andrzej Górski z First Warsaw Golf & Country Club z wynikiem 419 punktów. Dobra gra podczas turnieju otwierającego cykl Pro-Am Tour pozwoliła mu awansować z 18. (po zawodach SAP Puchar Polski) na miejsce 10. Jednak największy skok w rankingu zaliczył Janusz Hofman z klubu Golf Palace & Country Club, który po turnieju SAP Puchar Polski zajmował 43. pozycję, a teraz – po uwzględnieniu wyników z drugich zawodów wliczanych do klasyfikacji Cisco PRG 2006 – znalazł się na pozycji 26-tej z 96 punktami na koncie.

W rankingu kobiet sklasyfikowanych jest 20 zawodniczek. Prowadzi Katarzyna Kaźmierczyk, która brała udział w obu turniejach. W klasyfikacji brutto kobiet w turnieju SAP Puchar Polski zajęła 10. pozycję, a w turnieju otwierającym Pro-Am Tour – pozycję 2, co pozwoliło jej na zgromadzenie 837 punktów. Na 2 miejscu ex-equo znajdują się Ewa Geritz oraz Martyna Mierzwa z 650. punktami każda. Ranking kobiet zamyka Patrycja Piotrowska, której udało się uzbierać 165 punktów.

Cisco Polski Ranking Golfowy po raz pierwszy wprowadzony został rok temu. Jest oficjalną klasyfikacją graczy amatorów w Polsce, zrzeszonych w Polskim Związku Golfa. Ranking w sezonie 2006 aktualizowany będzie po każdym turnieju zaliczanym do Cisco PRG 2006. W tym roku golfiści mają do wyboru tylko turnieje indywidualne. Punkty przyznawane są graczom za miejsca od 1 do 50 w danym turnieju (wyniki brutto). Klasyfikacja kobiet i mężczyzn prowadzona jest odrębnie. Ostateczna pozycja w rankingu, określona zostanie za pomocą sumy punktów pięciu najlepszych wyników uzyskanych przez danego gracza w ciągu całego sezonu.

Najbliższa możliwość zdobycia kolejnych lub swoich pierwszych punktów w Cisco Polskim Rankingu Golfowym 2006 już 20 i 21 maja na polu Mazury Golf & Country Club, podczas Accenture Mistrzostw Polski Mid-Amatorów i Seniorów. Zapraszamy! Wyścig po tytuł najlepszego golfisty i najlepszej golfistki 2006 trwa!