I turniej Lexus Polish Golfers Chamiponship – rozstrzygnięty

W ostatnią niedzielę na szczecińskim polu Binowo Park Golf Club rozegrany został pierwszy turniej w ramach Lexus Polish Golfers Championship 2006 – cyklu turniejów będących eliminacją do golfowych mistrzostw świata World Golfers Championship. Poznaliśmy pierwszych 19 finalistów cyklu rozgrywanego pod patronatem Polskiego Związku Golfa.

Zawody rozgrywane są w 6 kategoriach handikapowych i klasyfikowane w netto strokeplay. Rywalizacja była bardzo zacięta we wszystkich sześciu grupach HCP – z każdej do turnieju finałowego awansuje po trzech najlepszych golfistów. Czuć było atmosferę poważnej rywalizacji sportowej. Niestety dla wielu uczestników turnieju dodatkowy stres przełożył się na nieco gorsze wyniki. Niewątpliwie przyczynił się też do tego dość silny wiatr, który dawał się mocno we znaki, ale też sprawił, że rywalizacja była jeszcze bardziej interesująca. Największą i najsymatyczniejszą niespodzianką były bardzo dobre wyniki najmniej doświadczonych golfistów z grupy HCP 26 – 36. Zwyciężył Jarosław Sienkiewicz z doskonałym wynikiem 66 uderzeń netto. O jedno uderzenie gorzej zagrała Maria Sowa, a na trzecim miejscu uplasował się Arkadiusz Płaszczykowski (69 uderzeń). W grupie HCP 21 – 25 zwyciężył Hieronim Rutkowski przed Ireneuszem Jankowskim i Joanną Meronk. W kolejnej grupie HCP 16-20 na pierwszym miejscu uplasowała się Dorota Mida przed Jerzym Dutczakiem i Jerzym Sałudą. W grupie HCP 11-15 rywalizacja była najbardziej zacięta – aż czterech zawodników (Andrzej Olszewski, Krzysztof Gradecki, Krzysztof Wojtku i Wierciński Antoni) z wynikiem 77 uplasowało się na trzecim miejscu i tym samym awansowało do turnieju finałowego. Wyprzedzili ich Krzysztof Boniewski z wynikiem 74 uderzeń netto i Jacek Sykulski z wynikiem 73 (pierwsze miejsce). W kategorii HCP 6-10 zwyciężył Marcin Dziemianko przed Dariuszem Kosem i Bogusławem Bilem. W pierwszej grupie HCP 0-5 wystartował tylko jeden zawodnik – Maksymilian Sałuda.

Wydarzeniu, które zgromadziło ponad pięćset osób towarzyszyły liczne atrakcje, z których największym zainteresowaniem cieszyła się Akademia Golfa, gdzie pod okiem znakomitego trenera Gavina Longa, można było spróbować swoich sił w grze.

Oprócz licznych atrakcji, w czasie turnieju zorganizowane zostały konkursy, miedzy innymi „hole-in-one” – na zawodnika, który trafi za pierwszym uderzeniem do dołka czekał nowy Lexus IS 220 d. Niestety żadnemu z uczestników turnieju nie udała się ta sztuka. Może następnym razem..?