Mistrzowie Par

160 zawodników – w tym prawie cała czołówka polskich golfistów oraz 14 juniorów reprezentujących szwedzki klub golfowy Eslov – w miniony weekend wzięło udział w turnieju otwierającym sezon 2006 Park Hotel Golf Cup – Mistrzostwa Par. Zawody odbyły sie pod patronatem Polskiego Związku Golfa.

Turniej wygrali Mateusz Jędrzejczyk z klubu First Warsaw Golf & Country Club i Maks Sałuda z Binowo Park Golf Club. W pierwszej rundzie zawodów udowodnili, że są niekwestionowanymi faworytami rozgrywek, osiągając najlepszy wynik dnia – 69 uderzeń. Drugi dzień nie był już dla nich tak udany – grali gorzej, ale do 17. dołka prowadzili jednym uderzeniem przed parą Johan Stjarnfelt oraz Fredrik Dehlin. Ostatni dołek, grany z białych tee, drużyna juniorów ze Szwecji skończyła z wynikiem jednego uderzenia poniżej par dołka i tym samym w ostatniej chwili dogoniła Maksa i Mateusza. W dogrywce na pierwszym dołku młodym zawodnikom ze szwedzkiego klubu Eslov nie udało się jednak utrzymać nerwów na wodzy – zagrali bogey’a. Para Jędrzejczyk – Sałuda zdobyli par i tytuł mistrzowski.

Dla Maksa Sałudy to drugi z kolei tytuł zdobyty w Mistrzostwach Par. Rok temu w turnieju rozgrywanym jako HP Mistrzostwa Polski Par po zaciętej walce z parą z Wilanowa wygrała drużyna juniorów z Binowa – Maks Sałuda i Kacper Bobala.

W tegorocznym turnieju Park Hotel Golf Cup – Mistrzostwa Par najlepsi w klasyfikacji netto okazali się Krzysztof Bednarek i jego córka Natalia – drużyna z Golf Palace & Country Club. To dzięki znakomitej grze Natalii podczas drugiego dnia zawodów para rodzinna znalazła się na najwyższym stopniu podium. Drugie miejsce podobnie jak w klasyfikacji brutto zdobyła para juniorów ze Szwecji Carl Johan Stjarnfelt oraz Fredrik Dehlin.