PZG stawia na młodych

14 lutego 2006

Polski Związek Golfa przyjął założenia programu szkoleniowego kadry „A” juniorów na sezon 2006. Przygotowania oparte będą o cykl obozów treningowych oraz starty w turniejach obowiązkowych. Najważniejszą imprezą dla kadry juniorów w tym sezonie są Mistrzostwa Europy Juniorów, które odbędą się w Szwecji pod koniec pierwszej połowy lipca.

Celem, jaki PZG stawia przed juniorami, jest utrzymanie się w grupie „A”. Zanim rozegrane zostaną Mistrzostwa Europy najzdolniejsi młodzi golfiści będą mieli szanse spotkać się aż na 6 zgrupowaniach. Treningi poprowadzą Marketa Stelmasiak i Mike O’Brien, a nad treningami ze sprawności fizycznej czuwał będzie Bradley Ernstzen. Do dyspozycji juniorów będzie również psycholog sportowy Jan Słupiński.

Trzy spośród zgrupowań odbędą się na polu golfowym w Kołczewie (Amber Baltic Golf Club) gdzie młodych zawodników trenować będzie Marketa Stelmasiak. Pozostałe trzy zgrupowania poprowadzi Mike O’Brien. Pierwsze spotkanie kadry najlepszych golfistów do lat 18 odbędzie się w Rajszewie na polu First Warsaw Golf & CC bezpośrednio przed turniejem SAP Puchar Polski.

Na pierwsze zgrupowanie kadry juniorów powołanych zostanie 12 – 15 osób, wybranych w oparciu o zeszłoroczne wyniki i rekomendacje z klubów. Do kolejnych dwóch zakwalifikuje się 12 zawodników. W ostatnich trzech obozach kadry udział weźmie wyselekcjonowana 8-osobowa grupa, z której wyłoniona zostanie najlepsza szóstka reprezentantów na turniej w Szwecji.

ZGRUPOWANIA KADRY “A” JUNIORÓW

Nowością – wprowadzoną przez PZG w tym sezonie – są turnieje obowiązkowe dla kadry juniorów. Wyniki uzyskiwane na tych turniejach będą podstawą powoływania poszczególnych zawodników do kadry.

 

TURNIEJE OBOWIĄZKOWE DLA KADRY “A” JUNIORÓW W I CZĘŚCI SEZONU 2006: