Junior European Championship: Polka na podium

W dniach 28-30 maja w Szkocji odbył się turniej Junior European Championship. W zawodach wystartowały 3 juniorki oraz 3 juniorów z Polski. Trzecie miejsce w swojej kategorii wiekowej zajęła kadrowiczka Kleopatra Kozakiewicz.

W rozgrywkach wzięli udział najlepsi młodzi golfiści z całego świata. Rywalizacja miała miejsce na polu golfowym The Musselburgh GC (par 72) w East Lothian. Zawodnicy podzieleni zostali na 16 kategorii wiekowych.

W grupie dziewczynek lat 12 wystartowały dwie kadrowiczki: Kleopatra Kozakiewicz (Kalinowe Pola GC) oraz Kinga Kuśmierska (Armada GC). W kategorii dziewczynek lat 10 wystąpiła Natasza Klimko (Kalinowe Pola GC). Kadrowicz Nikolas Tymiński (Sobienie Królewskie G&CC) zagrał w grupie chłopców lat 13, zaś w kategorii chłopcy lat 9 walczyli Maksym Powszuk (Sierra GC) oraz Jan Pyla (Kraków Valley G&CC).

Kleopatra Kozakiewicz uzyskała w zawodach bardzo dobry wynik 225 (+9), którym zapewniła sobie trzeci stopień podium w swojej kategorii wiekowej. Startująca w tej samej grupie Kinga Kuśmierska uplasowała się na dzielonym szóstym miejscu z rezultatem 229 (+13). Natasza Klimko zakończyła turniej na 25 pozycji, zaś Nikolas Tymiński z sumą 222 (+6) zajął dzielone dziewiąte miejsce. Najmłodsi zawodnicy z Polski, Maksym Powszuk oraz Jan Pyla ukończyli Junior European Championship odpowiednio na dzielonej 22 oraz 54 pozycji.

Wyniki Junior European Championship: TUTAJ