Tokary GC Klubowym Mistrzem Polski Seniorów!

Trzecia edycja Citi Handlowy Klubowych Mistrzostw Polski Seniorów odbyła się na polu golfowym Amber Baltic GC. W zawodach triumfowała drużyna Tokary GC. Drugie miejsce zajęli golfiści z zespołu First Warsaw G&CC. Brąz zdobyli zawodnicy Mazury G&CC – Drużyna A.

Tegoroczna edycja klubowej rywalizacji seniorów rozegrana została w formacie stroke play brutto – pod uwagę brane były 4 najlepsze wyniki uzyskane w danym dniu przez drużynę. W zawodach wystartowały 22 drużyny liczące łącznie 108 zawodników.

Rozgrywki zwyciężyła drużyna Tokary GC, która objęła prowadzenie pierwszego dnia turnieju i utrzymała je aż do końca zawodów. Zespół występujący w składzie: Małgorzata Brodowska, Henryk Konopka, Bogdan Szpilman, Marek Więcek, Zdzisław Smetoch zakończył rywalizację seniorów z wynikiem 957 (+93).

Na drugim stopniu podium, ze stratą dwóch uderzeń do lidera, znalazł się team First Warsaw G&CC w składzie: William Carey, Andrzej Jesionek, Jan Musiolik, James Nam, Leszek Niewczas.

Brązowe medale zdobyli golfiści Mazury G&CC – Drużyna A: Paweł Adamczyk, Michał Poniż, Adam Sawicki, Jarosław Bobin, Janusz Sikora, Anna Bacławska, Waldemar Bacławski – kapitan, którzy uzyskali rezultat 930 (+102).

W klasyfikacji indywidualnej zwyciężył William Carey z First Warsaw G&CC. Drugie miejsce zajął Henryk Konopka (Tokary GC), a trzecie Lech Sokołowski (Sierra GC).

Podczas turnieju dodatkowo świętował Marek Gaik z Armada GC – zawodnik trafił hole in one na dołku nr 6.

Wyniki: TUTAJ.

Citi Handlowy III Klubowe Mistrzostwa Polski Seniorów (16-18.08.2019, Amber Baltic GC)