Otwórz wyszukiwarkę
Zamknij wyszukiwarkę
Zaloguj się
Zaloguj się do konta golfisty

Założenia programu szkoleniowego NPRJ w 2019 r.

Po konsultacjach z R&A, informacjach od trenerów oraz uwagach płynących z sekcji juniorskich prezentujemy najważniejsze zmiany wprowadzone do programu szkoleniowego Narodowego Programu Rozwoju Juniorów w 2019 roku.

Narodowy Program Rozwoju Juniorów (NPRJ), to długofalowy projekt rozwoju golfa dzieci i młodzieży w Polsce. Od wdrożenia systemu wiosną 2014 roku liczba juniorów w Polsce wzrosła ponad dwukrotnie, co przekłada się także na frekwencje w turniejach im dedykowanych.

Pod koniec 2018 roku liczba juniorów posiadających licencję zawodniczą (kartę HCP-PZG) wynosiła 587 osób (2013: 262), a w zawodach cyklu Audi Junior Tour średnio brało udział 108 zawodników (2017: 100).

Stały wzrost liczby juniorów w Polsce oraz zadowalające wyniki uzyskane w 2018 roku, przyczyniły się do zwiększenia dotacji od R&A na nowy sezon o 5 tysięcy funtów. Dzięki temu dofinansowanie w ramach NPRJ w roku 2019 wyniesie prawie 200 000 zł. Ze wsparcia będzie mogło skorzystać piętnaście najlepszych klubów w rankingu Klubowy Puchar Polski Juniorów w sezonie 2018 (w poprzednim roku było to dziesięć klubów).

Dofinansowanie 2019

Głównym celem NPRJ na sezon 2019 będzie zwiększenie liczby zarejestrowanych w PZG juniorów. W związku z podpisaniem przez PZG karty R&A Woman in Golf Charter szczególny nacisk będzie kładziony na wzrost liczby juniorek. Nowością w tym sezonie będzie zmieniony ranking, w którym punkty dziewcząt będą zwiększone o 50% w stosunku do chłopców.

W sezonie 2019 podtrzymany będzie Ranking Trenerów NPRJ. Dla pięciu najlepszych szkoleniowców przewidziane są motywacyjne nagrody finansowe o łącznej puli 30 000 zł.

Nagroda 2019

Szczegóły przyznawania i rozliczania dofinasowania znajdują się w dokumencie „Narodowy Program Rozwoju Juniorów. Założenia organizacyjno-szkoleniowe w 2019 r.”.

Dokumenty:

Fot. PZG

 width=


Więcej aktualności

Partner Strategiczny

Partner Generalny

Zarezerwuj TEE TIME
Dostępność WCAG