Zakończyły się drużynowe ME seniorów i seniorek

Polscy seniorzy i seniorki zakończyli w sobotę czterodniową rywalizację drużyn Starego Kontynentu.

Drużynowe Mistrzostwa Europy Seniorów, Diamond CC/ Austria

Do rywalizacji o miano najlepszej ekipy seniorskiej stanęło 21 reprezentacji, w tym biało-czerwoni w składzie: Andrzej Dec, Przemysław Hałas, Janusz Kazberuk-kpt., Henryk Konopka, Arkadiusz Majsterek oraz Maciej Odzimek.

Po rundzie stroke play Polacy z sumą 421 uderzeń zajęli 18 miejsce i zostali przydzieleni do match playowego koszyka C. W pierwszym koszyku, gromadzącym 8 najlepszych rezultatów po fazie stroke play, liderami zostali Anglicy (363, +3).

Henryk Konopka był najwyżej sklasyfikowanym, na 57 miejscu, polskim zawodnikiem z rezultatem 78 (+6). Kolejno pozycje zajęli: 80. Arkadiusz Majsterek (80), 108. Przemysław Hałas (85), 116. Janusz Kazberuk (87), 119. Andrzej Dec (91) i 126. Maciej Odzimek (96).

W fazie match play Polacy spotkali się z golfistami z Luksemburga, Słowenii i Słowacji. Z trzech pojedynków biało-czerwoni przegrali tylko w pierwszym, z Luksemburczykami. W starciu ze Słowenią wygrali 3:2, a ze Słowakami 4.5:0.5.

Zwycięzcami całych zawodów i tytuł mistrzów Europy zdobyli Niemcy, którzy w finale pokonali Hiszpanów. Trzecie miejsce na podium zajęli Irlandczycy po zwycięstwie z Anglikami.

Wyniki stroke play TUTAJ.
Wyniki match play TUTAJ.

Drużynowe Mistrzostwa Europy Seniorek, Mont Garni GC/ Belgia

W tym samym czasie co panowie, swoje mistrzostwa rozgrywały seniorki. W Belgii o tytuł drużynowych mistrzyń Europy seniorek walczyło 19 zespołów. Polskę reprezentowały: Elżbieta Górska, Dorota Jankowska, Brygida Morańska, Elżbieta Panas, Beata Szmidt – kpt. oraz Barbara Zemła.

Fazę stroke play Polki zakończyły na 18 miejscu. Najwyżej została sklasyfikowana Elżbieta Panas, która zajęła 96 pozycję. Kolejno miejsca zajęły 99. Beata Szmidt, 100. Elzbieta Górska, 101. Dorota Jankowska, 102. Brygida Morańska oraz 106. Barbara Zemła. Liderkami po fazie eliminacyjnej zostały Hiszpanki.

Rywalkami polskich golfistek w fazie mecz play zostały najpierw zawodniczki ze Słowenii, a następnie Islandki. Zwycięstwa w obu pojedynkach należały do przeciwniczek. Ostatecznie reprezentacja Polski zajęła 18 miejsce.

Tegorocznymi mistrzyniami zostały Niemki, które pokonały w finale rywalki ze Szwecji. Trzecie miejsce wywalczyły Hiszpanki.