Eisenhower Trophy: Polska na 24 miejscu

W miniony weekend zakończyły się Drużynowe Mistrzostwa Świata rozgrywane w Irlandii. Puchar Eisenhowera zdobyli Duńczycy. Polacy uplasowali się na 24 pozycji.

Gospodarzem tegorocznego World Amateur Team Championship, zwanego tez Eisenhower Trophy, była Irlandzka Federacja Golfa. Turniej zgromadził 215 zawodników z 72 krajów świata. Biało-czerwoni wystąpili w składzie: Alejandro Pedryc (Sobienie Królewskie G&CC), Philipp Pakosch (Sobienie Królewskie G&CC) oraz Jan Szmidt (Toya G&CC).

Polacy od początku mistrzostw gonili czołówkę klasyfikacji drużynowej. W sumie odnotowali 564 uderzenia (-16), które dały im miejsce w pierwszej 25 świata wyprzedzając takie kraje jak: Belgia, Holandia, Francja czy RPA.

Najlepiej z polskiej ekipy poradził sobie tegoroczny MP Match Play, MP Juniorów i MP Mężczyzn, 16-letni Alejandro Pedryc, dla którego był to debiut na mistrzostwach świata. Zawodnik z Warszawy uzyskał łącznie -14 uderzeń i był trzynasty w klasyfikacji indywidualnej.

„Jestem bardzo zadowolony ze swojej gry. Grałem z pewnością siebie i czułem, że po prostu grałem swoje. Driver i krótka gra były niesamowite, natomiast gra ironami była solidna. Był to największy jak i najlepszy turniej do tej pory w jakim brałem udział. Szczególnie, że atmosfera jak na turnieju zawodowym, a oba pola były fantastycznie przygotowane. Chciałbym podziękować trenerowi, rodzicom oraz PZG za możliwość zagrania w tym turnieju i mam nadzieję, że za dwa lata w Hong Kongu będziemy mogli sięgnąć jeszcze wyżej!”.

Występ Philippa Pakoscha, także debiutanta na WATC, zakończył się sumą +2 uderzeń. Reprezenant Sobieni zajął 96. miejsce. Trzeci z polskich kadrowiczów o najdłuższym stażu występów w WATC (2012, 2014, 2016) – Jan Szmidt uzyskał +6 uderzeń, które uplasowały go na 115 pozycji.

Mistrzostwo świata zdobyła ekipa z Danii (541, -39) z jednym uderzeniem przewagi nad Amerykanami. Na ostatnim stopniu podium stanęli Hiszpanie (544), których reprezentant – Alejandro Del Rey osiągnął najlepszy wynik indywidualny: 267 uderzeń (-23).

Kolejne mistrzostwa świata odbędą się w 2020 r. w Hong Kongu.