Dobry występ Maksymiliana Białego i Anastazji Piechuli na Słowacji

W piątek zakończyły się Mistrzostwa Słowacji Juniorów. W pierwszej dziesiątce klasyfikacji U16 oraz w trzydziestce klasyfikacji  generalnej uplasowali się Anastazja Piechula (Sobienie Królewskie G&CC) oraz Maksymilian Biały (Tokary GC).

Gospodarzem turnieju było pole golfowe Welten GC pod Bratysławą, na którym do rywalizacji przystąpiło 79 zawodników i 59 zawodniczek do 21 roku życia.

W klasyfikacji męskiej jedyny polski zawodnik, Maksymilian Biały, zakończył swój występ z sumą 227 (+11). Pierwsze dwa dni zagrał równo – po 74 uderzenia i bez problemu awansował do finału. W ostatniej rundzie zagrał 79. W klasyfikacji głównej zajął 24 miejsce i 8 miejsce w U16.

Wśród golfistek najwyżej z polskich reprezentantek uplasowała się zawodniczka Sobieni Królewskich, Anastazja Piechula. Po pierwszej rundzie zanotowała rezultat +10 (82), a w drugiej poprawiła się o 5 uderzeń (77). Z sumą 159 przeszła cut’a. W rundzie finałowej powtórzyła wynik z dnia poprzedniego (77) i zakończyła turniej z 236 uderzeniami na koncie. W klasyfikacji głównej uplasowała się na 23 miejscu, a w klasyfikacji do lat 16 na 10 pozycji. Zofia Wójcik (KG Lisia Polana) – 171 oraz Antonina Łęcka (Kalinowe Pola GC) – 174 nie awansowały do finału.

W kategorii Open triumfowali Słowenka, Vida Obersnel z sumą 205 (-11) oraz Słowak Pavol Mach z rezultatem 208 (-8).