Drużyna z Kalinowych Pól klubowym mistrzem Polski juniorów

W piątkowym finale Citi Handlowy IV Klubowych Mistrzostw Polski Juniorów, które odbyły się na Lisiej Polanie, triumfowała drużyna Kalinowe Pola A w składzie Jan Rybaczyński, David Shinto oraz Kamil Nowak, pokonując Tokary GC.

Trzecie miejsce wywalczyły Sobienie A, a czwarte team Kalinowe Pola B. W czwartej edycji imprezy wystartowało 36 ekip z 14 klubów.

Jak przyznali triumfatorzy dali z siebie wszystko, zachowując koncentrację do samego końca.

„Pomagaliśmy sobie wzajemnie, jak tylko się dało. Znamy się kilka lat, występujemy jako zgrana drużyna” – wspominał Kamil Nowak. Trener Tomasz Wiśniewski dodał, że jego podopieczni włożyli w ten start sporo serca i z zakładanego przed turniejem planu minimum udało się wykonać… maksimum.

„Na maxa” zagrali też młodzi golfiści z Tokary GC, bo jak z uśmiechem podkreślał trener Wacław Laszkiewicz „Maxy grają na maxa” – w ich ekipie był Max Żelazny, Max Biały oraz Filip Kowalski.

„Trzyosobowe drużyny to kapitalna sprawa, bo uczymy w ten sposób młodych współpracy. Bardzo pochwalam ten rzadko spotykany format rozgrywek” – mówił Laszkiewicz.

Klubowe MP juniorów to trzydniowa impreza, w której może wziąć udział nieograniczona liczba drużyn z jednego klubu składająca się z trzech osób. Rzadko spotykana formuła turnieju jest następująca: pierwszego dnia jeden przedstawiciel trzyosobowej drużyny rozgrywa rundę w formacie stroke play, a pozostali dwoje rywalizują w texas scramble stroke play brutto. Na podstawie zsumowanych wyników, wszystkie uczestniczące zespoły dzielone są na grupy, grające o miejsca: 1-8, 9-12, 13-16, 17-20, itd. Dalsza część rozgrywek odbywa się w formacie texas scramble match play brutto w systemie rotacyjnym. Każdy z zawodników rozgrywa 12 dołków, a przy pozostałych 6 może pomagać drużynie. Reprezentacje grające o miejsce od 1 do 8 rozgrywają dwa mecze. Natomiast mecz finałowy oraz pojedynek o trzecie miejsce składa się z singlowych match playów.

W ubiegłym roku trzydniowa rywalizacja 31 juniorskich ekip z 14 klubów odbyła się również na Lisiej Polanie. Drużyna Sobienie Królewskie G&CC-A pokonała w finale Tokary GC-A 2:1. Trzecie miejsce wywalczył zespół Binowo Park GC-A.

W 2016 roku także triumfował team z Sobienii Królewskich G&CC-A, który w finale pokonał Binowo Park GC 3&2. Trzecie miejsce wywalczyły Tokary.