Challenge Tour: dobre występy Polaków w Czechach

D+D REAL Czech Challenge był kolejnym przystankiem w ramach europejskiego cyklu Challenge Tour z udziałem Adriana Meronka i Mateusza Gradeckiego. W zakończonym w niedzielę turnieju Polacy zajęli odpowiednio 35 i 55 miejsce.

Sumą 283 uderzeń (-5) Adrian Meronk zakończył czeskie zawody. Najlepiej zagrał w finałowej rundzie, kiedy uzyskał wynik 3 uderzeń poniżej par (dwa eagle, 4 birdie i 5 bogeyów) i zajął dzieloną 35 pozycję (71-71-72-69).

“Kończę turniej w Czechach bardzo dobrym akcentem. Teraz czas na odpoczynek i naładowanie baterii na dalszą część sezonu. Dziękuję wszystkim za doping i jedziemy dalej!” – podziękował na swoim na swoim Facebooku.

Natomiast Mateusz Gradecki w swoim czwartym występie w cyklu po raz drugi przeszedł cuta. Po bardzo równej grze (72-71-71-73) z rezultatem 287 uderzeń uplasował się na 55 miejscu.

Zwyciężył 17-letni Koreańczyk Minkyu Kim, który uzyskał wynik -20 (268), który zapisał się na kartach historii jako najmłodszy zwycięzca European Tour i European Challange Tour (17 lat i 64 dni). Kim został także drugim reprezenantem Korei w historii, który triumfował w Challenge Tour. Pierwszym był Byeong Hun An, który w 2014 roku wygrał Rolex Trophy.

Wyniki D+D REAL Czech Challenge: TUTAJ.