Mistrzostwa Regionów 2018 – podsumowanie

Trzy dni regionalnych zawodów (4-6 maja) na czterech polach golfowych w Polsce wyłoniły zwycięzców Mistrzostw Regionów.

W tym roku dzięki wynikom w regionalnych rozgrywkach do Światowego Rankingu Golfa Amatorskiego WAGR dostali się Mikołaj Kniaginin (Sobienie Królewskie) oraz Maksymilian Biały (Tokary GC).

Ponadto zawodnik z Tokar oraz Antonina Łęcka (Kalinowe Pola GC), na podstawie wcześniej przyjętych kryteriów kwalifikacyjnych, tj. rezultatów uzyskanych w Mistrzostwach Regionu Wschodniego, zostali powołani do reprezentacji Polski na turniej The Junior Open Championship, który odbędzie się w dn. 16-18.07.2018 r. w St Andrews (Eden Course).

REGION PÓŁNOC – Mazury G&CC

Na podolsztyńskim polu w Naterkach udział w rywalizacji wzięło 93 zawodników – była to największa frekwencja wśród wszystkich tegorocznych mistrzostw regionów. Zwyciężył Mikołaj Kniaginin, reprezentant klubu Sobienie Królewskie G&CC, z wynikiem +6. O drugim miejscu rozstrzygnął countback, w którym lepsza ostatnią rundę zagrał Tymoteusz Michaś (Toya G&CC), a na ostatni stopniu podium stanął Michał Śladowski (Mazury G&CC).

Wśród kobiet triumfowała juniorka z Wrocławia, Natalia Michaś. Tym samym wyprzedziła Agnieszkę Bednarczyk (Mazury G&CC) – 283, oraz Agnieszkę Predko-Engel (Golfostok Białystok) – 286.

REGION POŁUDNIE – Kraków Valley G&CC

Mistrzostwa Regionu Południowego odbyły się na polu golfowym Kraków Valley G&CC. Wystartowało w nich 55 golfistów i golfistek. Najlepszy wynik uzyskał Michał Bargenda (Sobienie Królewskie G&CC) – 224 uderzenia (+8). Drugi w klasyfikacji mężczyzn, z trzema uderzeniem więcej, był Ernest Młynarski (Warsaw Golf Links). Trzeci rezultat uzyskał zawodnik SPAR Polska GC, Tomasz Miklas – 241.

Najlepszą golfistką w Regionie Południowym została 11-letnia Kinga Kuśmierska (Armada GC), która uzyskała sumę 278. Różnicą 7 uderzeń wyprzedziła Natalię Pędrys (Kraków Valley G&CC) oraz Elżbietę Panas (KG First Warsaw G&CC), która zajęła trzecie miejsce (292).

REGION WSCHÓD – Lisia Polana GC

Mistrzostwa Wschodu zgromadziły 85 golfistów. W klasyfikacji mężczyzn triumfował Alejandro Pedryc (Sobienie Królewskie G&CC) w wynikiem 4 uderzeń poniżej par pola (212). Za nim uplasował się zawodnik Tokary GC Maksymilian Biały (216) oraz jako trzeci – Marek Tymiński reprezentujący Warsaw Golf Links (223).

Wśród pań najlepszy wynik uzyskała zeszłoroczna mistrzyni Regionu Wschodniego Amanda Majsterek (A&A GC) – 235, która wyprzedziła Antoninę Łęcką (Kalinowe Pola GC) – 238, oraz Anastazje Piechulę (Sobienie Królewskie G&CC) – 242.

1. Alejandro Pedryc (Sobienie Królewskie G&CC) – 212 (-4)
2. Maksymilian Biały (Tokary GC) – 216 (par)
3. Marek Tymiński (Warsaw Golf Links) – 223 (+7)

1. Amanda Majsterek (A&A GC) – 235
2. Antonina Łęcka (Kalinowe Pola GC) – 238
3. Anastazja Piechula (Sobienie Królewskie G&CC) – 242

REGION ZACHÓD – Amber Baltic GC

Gospodarzem Mistrzostw Regionu Zachodniego było w tym roku pole Amber Baltic, w których udział wzięło 71 osób. Pierwszy w klasyfikacji mężczyzn był Jan Szmidt jr (Toya G&CC) z wynikiem 210 (-6). O 3 uderzenia więcej (213) zagrali David Lundgren ze Szwecji i Philipp Pakosch (Sobienie Królewskie G&CC). Countback zadecydował, że wicemistrzem Regionu Zachód został Szwed.

Podium golfistek prezentowało się następująco: Julia Woźniak z KG Lisia Polana (266), Beata Szmidt z Toya G&CC (277) oraz Anette Jaklund z Gorzowskiego KG Zawarcie (281).