Zmiany w turniejach mistrzowskich oraz nowy termin PZG Masters 2018

Do inauguracji turniejów mistrzowskich pozostał miesiąc. Cykl Citi Handlowy Polish Championships rozpoczną Mistrzostwa Polski Match Play, które odbędą się na polu Gradi GC.

W tym roku modyfikacjom uległy trzy turnieje:

• Mistrzostwa Klubowe – w rozgrywkach klubowych wprowadzono dwie zmiany:
    • Liczba osób w drużynie została zmniejszona do 7 (6 grających zawodników każdego dnia)
    • Zmianie uległy zasady baraży i spadku do grupy kwalifikacyjnej
  • MP HCP – przez pierwsze dwa dni rywalizacja przebiegać będzie równolegle na polach Tokary GC i Postołowo GC, natomiast runda finałowa odbędzie się na polu Sierra GC
  • Klubowe MP Seniorów – zmianie ulega format turnieju. W tym roku seniorzy zagrają pierwsza rundę stroke play, a dwie pozostałe w formacie match play.

UWAGA: Decyzją Zarządu PZG termin PZG Masters został przesunięty na weekend 12-14 października 2018. Decyzja została podyktowana umozliwieniem startów członków kadry narodowej w turniejach objętych rankingiem WAGR, tj. Open de Golf – French Touch Trophy, First Warsaw Club Championship Open oraz PZG Masters.

Zapraszamy do zapoznania się z regulaminami turniejów mistrzowskich na stronie www.polishchampionships.pl oraz do zapisów.